Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teksas: Co najmniej 46 imigrantów znaleziono martwych w ciężarówce, „przerażająca” tragedia dla Białego Domu

Teksas: Co najmniej 46 imigrantów znaleziono martwych w ciężarówce, „przerażająca” tragedia dla Białego Domu

Horror w środkowym Teksasie. Poniedziałkowe ofiary śmiertelne W ciężarówce w Teksasie Według nowego raportu opublikowanego na konferencji prasowej szefa straży pożarnej w San Antonio, ma co najmniej 46 lat. Ta tragedia to jeden z najgorszych przypadków imigracji w ostatnich latach. Rzecznik Białego Domu opisał dramat jako „niezwykle przerażający”.

„Do tej pory zaopiekowaliśmy się około 46 ciałami”, powiedział Charles Hood, który powiedział, że szesnastu rannych – dwunastu dorosłych i czworo dzieci – było pod opieką i było „przytomnych” podczas transportu do ośrodka opieki. Le charnier a été découvert par un individu travaillant non loin, qui a „entendu un appel au secours” et s’est approché pour voir de quoi il retournait, szef kuchni policji w San Antonio, Williams de laus, konferencja prasowa . Według meksykańskiego prezydenta dwudziestu dwóch obywateli Meksyku zostało zaliczonych do imigrantów, którzy zginęli w Teksasie.

60 mobilnych strażaków

Powiedział, że aresztowano trzy osoby, ale „nie wiemy, czy są z tym związani, czy nie”. McManus powiedział, że śledztwo, które jest teraz federalne, zostało przydzielone śledczym z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Mamy dziś do czynienia z przerażającą ludzką tragedią” – powiedział burmistrz San Antonio Ron Nirenberg. „Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za umieszczenie tych osób w tak nieludzkich warunkach będą ścigane w najszerszym zakresie” – dodał. Ich szef, Charles Hood, powiedział, że około 60 strażaków zostało zmobilizowanych do opieki nad szczątkami i otrzyma wsparcie psychologiczne. „Nie wolno otwierać ciężarówki i znajdować w niej stosów trupów” – powiedział o traumie, jakiej doświadczyli jego ludzie.

Częstym środkiem transportu są ciężarówki takie jak ta w San Antonio, około 240 kilometrów od granicy z Meksykiem Używają go imigranci chcący wjechać do Stanów Zjednoczonych. Taka podróż jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza że pojazdy te rzadko są klimatyzowane, a ich pasażerom szybko zabraknie wody.

READ  Rosyjski gubernator regionu powiedział, że bojownicy Grupy Wagnera posuwają się w kierunku Moskwy

„Cierpili na wyczerpanie upałem”

„Pacjenci, których widzieliśmy, byli rozgrzani w dotyku, mieli udar cieplny, wyczerpanie cieplne, aw samochodzie nie znaleziono wody” – powiedział komendant straży pożarnej.

Minister spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrard ubolewał nad „tragedią” na Twitterze i zauważył, że meksykański konsul, chociaż nie znamy „narodowości” ofiar, tam się wybiera. Republikański gubernator Teksasu, Greg Abbott, natychmiast wykorzystał tę tragedię, obwiniając demokratycznego prezydenta Joe Bidena.

Te zgony (odpowiedzialność) Bidena. „Są wynikiem śmiertelnej polityki otwierania granic” – powiedział.

Przybycie nielegalnych imigrantów Gwałtownie wzrosło po wyborze Joe BidenChociaż ten ostatni od czasu swojego przybycia do Białego Domu próbuje powstrzymać napływ imigrantów, przypisując swoją zastępczynię, Kamalę Harris, do tej drażliwej sprawy. W 2017 roku podobna tragedia odebrała życie: dziesięciu imigrantów zginęło w przegrzanej przyczepie zaparkowanej na parkingu w pobliżu San Antonio.