Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Turcja zgadza się na integrację Finlandii i Szwecji z NATO

Turcja zgadza się na integrację Finlandii i Szwecji z NATO

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Gospodarzem na żywo Eléa Pommiers

Zdjęcie z okładki: Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan podaje dłoń sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi po podpisaniu w Madrycie 28 czerwca memorandum akceptującego przyjęcie przez Turcję przyjęcia Finlandii i Szwecji do NATO. Bernat Armanji/The Associated Press

Wkłady do tej transmisji na żywo są otwarte od 9:00 do 21:00.

  • a Rosyjski pocisk uderzył w centrum handlowe „Często bywa” Z miasta KremenczugWedług pierwszej oceny w poniedziałek 27 czerwca pozostawił co najmniej dwudziestu zabitych i pięćdziesięciu dziewięciu rannych. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zadenuncjowany „Ohydny akt terroryzmu” z Rosji.
  • „Masowe ataki na niewinnych cywilów stanowią zbrodnię wojenną”.A Liderzy Grupy Siedmiu (Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Japonia, Wielka Brytania) potępili ich spotkanie na szczycie w południowych Niemczech. Prezydent Rosji, [Vladimir] Putin i osoby za to odpowiedzialne zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”.Powiedzieli, deklarując to też ” Kompletny[aient] Zapewnienie wsparcia finansowego, humanitarnego, wojskowego i dyplomatycznego. na Ukrainę „cokolwiek to kosztuje”.
  • Liderzy spotkania również wyrazili „głęboka troska” Po tym, jak Rosja ogłosiła, że ​​może Transfer rakiet zdolnych do przenoszenia broni jądrowej na Białoruś ; oni mają „poszukiwany” plecy ” od razu „ Ukraińcy wzięli ” Siłą „ W Rosji.
  • Paryż wyśle ​​„duże ilości” pojazdów opancerzonych O przerzuceniu wojsk na Ukrainę poinformował minister Sił Zbrojnych Francji Sebastien Licornu w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek wieczorem. w Paryski.
  • prezydent Turcji, Recep Tayyip ErdoganSpotka się we wtorek w Madrycie ze swoim fińskim odpowiednikiem, Sully NiinistöPremier Szwecji, Magdalena Andersonaby omówić kandydatury Szwecji i Finlandii do członkostwa w NATO zakazanego przez Ankarę, Ogłoszono Helsinki.
  • Prezydent Rosji, Władimir PutinWe wtorek uda się do Tadżykistanu, sojusznika Federacji Rosyjskiej w Azji Centralnej, i do Turkmenistanu w środę, aby wziąć udział w szczycie państw nadkaspijskich.
READ  „Kłamca jest!”, najnowsza agresywna debata telewizyjna między Lulą i Bolsonaro

Oglądaj transmisję na żywo z wczoraj tutaj.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

Reportaż. W Kremenczugu, gigantycznym miejscu zbrodni po rosyjskim strajku, który zniszczył centrum handlowe

rozszyfrowanie. G7 ogłasza nowe sankcje wobec Rosji

Dochodzenie. Na Ukrainie drony, broń krytyczna i technologiczne wyzwanie

analizować. Władimir Putin stawia na erozję zachodniego poparcia dla Ukrainy

Notacja dźwiękowa. Wojna na Ukrainie: zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa żywnościowego

chroniczny. Sankcje nie zatrzymają wojny na Ukrainie

pas startowy. „Potrzebujemy wielkiego planu pomocy, aby chronić, a nawet wzbogacać kapitał ludzki Ukrainy”