Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

O wybuchowej roli Trumpa w dniu ataku na Kapitol opowiedział doradca w Białym Domu

„Bestia” to oficjalny pseudonim limuzyny prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump właśnie zajął swoje miejsce z tyłu, 6 stycznia 2021 roku, po zejściu z podium w Ellips Park, w samym sercu Waszyngtonu. Do mikrofonu drażnił się ze swoimi zwolennikami, powtarzał kłamstwa o fałszerstwach wyborczych i wzywał tłum do marszu na Kapitol, gdzie miały być potwierdzone wyniki wyborów prezydenckich. „Bestia” bulgocze, gotowa do drogi. Następnie Donald Trump zamierzał udać się do Parlamentu, gdzie buntownicy przełamywali już pierwsze policyjne bariery.

Na pokładzie pojazdu pancernego znajdował się Robert Engel, dowódca zespołu ochrony osobistej. – To nie jest bezpieczne. Wracamy do Białego Domu. Ten ostatni powiedział. „Jestem przeklętym prezydentem, zabierz mnie do Kapitolu!” „,” Trump, który pochylił się do przodu, by chwycić kierownicę, odpowiedział. Robert Engel chwycił go za ramię i kazał przestać. Wolną ręką, 45mi Wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych próbował złapać go za szyję.

W samochodzie siedział Anthony Ornato, szef operacji w wydziale. Wracając do Białego Domu, ten odcinek opowie Cassidy Hutchinson, asystentka Marka Meadowsa, szefa sztabu. We wtorek 28 czerwca ten 25-latek był jedynym świadkiem na szóstej sesji plenarnej komisji śledczej w sprawie zamachu na Kapitol., 6 stycznia 2021. Została przesłuchana cztery razy pod przysięgą, za zamkniętymi drzwiami. Oczywista odwaga, pozowana i subtelna, ta republikańska perswazja przedstawiła miażdżącą historię, nie skonfrontowaną tak naprawdę z żadną niespójnością lub destabilizującą kwestią, która odbiegałaby od demonstracji, którą zaplanowali wybrani urzędnicy.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Jak Departament Sprawiedliwości zapobiegł próbie zamachu stanu Donalda Trumpa?

Za pośrednictwem mediów tajne służby odpowiedzialne za ochronę osobowości powiedziały we wtorek wieczorem, że Driver i Robert Engel byliby skłonni zaprzeczyć jakimkolwiek fizycznym napaściom na prezydenta pod przysięgą. Ale ten anegdotyczny spór dotyczący chwili, o której donosili inni, bez kwestionowania preferowanego miejsca docelowego Donalda Trumpa, nie poddaje w wątpliwość zeznań Cassidy’ego Hutchinsona. Jego słowa przechodzą do historii.

READ  Włochy wprowadzają obowiązkowe szczepienia dla osób powyżej 50 roku życia

Zmierzch Biały Dom

ale kto? To, oczywiście, z parlamentarnych komisji śledczych, pamięć o Watergate zanika. Ta amerykańska demokracja przeniesiona do oddechu, tweetu, zamachu lub wystrzału, wewnętrznego wybuchu. Donald Trump dryfuje na końcu rzeki kłamstw, za dobrymi i złymi, niosąc za sobą świetnie przygotowanych partnerów i zakładników. Cassidy Hutchinson sportretował zmierzch w Białym Domu ze skutecznością zarezerwowaną dla nowoczesnych seriali telewizyjnych. Ale żadna fikcja nie może być tak surowa jak jego powieść.

Masz 73,11% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.