Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Tej tragedii można było zapobiec”: szef działu uszkodzeń mózgu żąda zakazu boksu po tym, jak nastolatek umiera w szpitalu po walce

Lekarze zabrali 18-letnią Janet Zacharias Zapatę na leczenie po tym, jak została ciężko pobita przez Marie-Pierre Hall w sobotni wieczór na stadionie IGA w Montrealu, kiedy rzekomo została uderzona w róg i zemdlała przed wyjściem prawy hak. Jest bez ochraniacza na usta i nie może wrócić do swojego kąta.

Partner i trener Giovanni Martinez rozciągnął Zakarię na ringu, gdy wyglądała, że ​​cierpi na ataki epilepsji, a następnie obserwował, jak nosze wnoszą kalekiego sportowca do karetki pogotowia.

Po wiadomościach o tym, że Zakaria doznał obrażeń w czwartek, promotorzy grupy bojowej Yvonne Michel powiedzieli: Składamy najgłębsze kondolencje jej rodzinie, bliskim, przyjaciołom, a zwłaszcza mężowi, który był przy jej łóżku do ostatnich chwil. “

A prezes firmy, Yvonne Michel, potwierdziła w niedzielę, że Zakaria zapadł w indukowaną śpiączkę, opisując okres do pięciu dni jako “Gotówka”.

Brytyjskie Stowarzyszenie Urazów Mózgu odpowiedziało na śmierć Zakarii, powtarzając swoje naleganie na zakaz boksu.

„Nie można sobie wyobrazić smutku, jaki mąż i rodzina tej młodej kobiety odczuwają przed nią przez całe życie” Dyrektor generalny grupy Peter McCabe powiedział w oświadczeniu. „Nasze serca kierują się do wszystkich, którzy go kochali.

Headway była jedną z organizacji, która niedawno złożyła zeznanie w brytyjskim parlamentarnym dochodzeniu w sprawie wstrząsu mózgu w sporcie, wzywając polityków do zapewnienia boksowi większej kontroli.

READ  Mimo porażki z Brazylią francuscy siatkarze zdobywają jedną czwartą

„Zapytaliśmy, jeśli komisje parlamentarne i organy sportowe rozważają zakazanie lub ograniczenie piłek futbolowych, dlaczego nadal pozwalamy ludziom uderzać się w głowę z taką siłą?” expliqua macabi.

Wyjaśniliśmy konsekwencje jasno – tak jak robiliśmy to wielokrotnie przez dziesięciolecia – a jednak nikt nie wydaje się być chętny do zmierzenia się z oczywistymi, oczywistymi i niedopuszczalnymi niebezpieczeństwami boksu.

„Nie popełnij błędu: ta tragedia będzie się powtarzać w kółko, dopóki boks nie zostanie zakazany”.

Zakaria jest drugim znanym bokserem, który w tym roku zmarł z powodu kontuzji odniesionych na ringu.

W kwietniu 18-letni Jordańczyk Rashid Al-Suwaisat został wyleczony na ringu i przewieziony do szpitala w Polsce po przegranej przez nokaut wagi półciężkiej na Mistrzostwach Świata Juniorów AIBA. Zmarł 10 dni później.