Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lionel Messi ofiarą wielkiego strachu z Argentyną przeciwko Wenezueli

Weszli z podniesionymi głowami, zdeterminowani, ale zrelaksowani jak nigdy dotąd, dumnie nosząc argentyńską koszulkę z nowym herbem Amerykańskich Mistrzów. Na Stadionie Olimpijskim w Caracas w Wenezueli piłkarze Albiceleste pod wodzą kapitana Lionela Messiego nie przegapili tego meczu (3-1), ponieważ zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata 2022.

Podczas wieczoru z 30-procentowym powrotem publiczności na stadiony Ameryki Południowej wszystkie oczy zwróciły się na nowego paryżanina, którego pierwsze kroki stawiał cały subkontynent indyjski w Paryżu. Przyleciał do Caracas w środku nocy swoim prywatnym samolotem, gdzie zadbał o awans Di Marii i Paredesa, a Bolga i jego nowi koledzy z drużyny byli ostatnimi, którzy dołączyli do rajdu.

Długo przebywałem na ziemi

34-letni Argentyńczyk, zgodnie z oczekiwaniami, wzbudził u swoich kibiców wiele strachu. W 27. minucie Adrian Martinez przyjechał, aby wyczyścić przyciski po lewej stronie byłej Barcelony. Sędzia wydał czerwoną kartkę natychmiast po skorzystaniu z VAR.

Pozostał przez długie minuty na ziemi, trzymając się za głowę obiema rękami, podczas gdy personel medyczny interweniował, a Messi w końcu wstał i był w stanie rozegrać cały mecz. Według pierwszych badań nowy zawodnik PSG ma dużą ranę pod lewym kolanem.

Po dwóch nieudanych okazjach Rodrigo de Paula, którego strzał został zablokowany przez poprzeczkę, i Lautaro Martineza, napastnik Interu Mediolan ostatecznie otworzył wynik pod koniec pierwszej połowy (45+2), zaserwowany w obrocie przez Lo Celso.