Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Team World wygrywa Puchar Lavera, żegnaj Federer

LAVER CUP 2022. Po raz pierwszy Team Monde wygrał Laver Cup (13/8) po wygranej w trzech rundach (1/6 7/6 (13/11) 10/8) nad Frances Tiafoe przeciwko Stefanosowi Tsitsipasowi. Podążać za pożegnaniem Rogera Federera.

podstawowy

 • Po raz pierwszy w historii Team World wygrał Laver Cup 2022 (13/8) przeciwko Team Europe po tym, jak Francis Tiafoe wygrał w trzech rundach (1/6 7/6 (13/11) 10/8) ze Stefanosem Tsitsipasem. . Laver Cup 2022 zakończy się za kilka minut uroczystą galą Roger Federer.
 • Trzeci i ostatni dzień Laver Cup rozpoczął się w niedzielę 25 września od zwycięstwa w trzech setach z nim Andy Murray z Wielkiej Brytanii A Matteo Berrettini o 1h37 (2-6, 6-3, 10-8). Po raz kolejny to Felix Auger-Aliassime stworzył niespodziankę przez pokonanie Novak Djokovic W dwóch grupach i 1h35 (6-3, 7-6). Przed decydującym zwycięstwem Francisa Tiafoe nad Stefanosem Tsitsipasem.
 • Śledź Laver Cup 2022 na żywo i pełen wszystkich meczów i wyników na żywo.

Relacja na żywo

19:40 – Tiafoe pokonało nowe 20 najlepszych drużyn

W 2022 roku Francis Tiafoe pokonał pięciu z 20 najlepszych graczy po pokonaniu Stefanosa Tsitsipasa w niedzielę 25 września. Pozbądź się go od początku amerykańskiego sezonu Matteo BerrettiniegoDiego Schwartzman, Rafael Nadal, Andrey Rublev i Stefanos Tsitsipas.

19:36 – World Team podnosi trofeum

Podczas gdy Roger Federer właśnie przemawiał, Team World podniósł Puchar Lavera po raz pierwszy w swojej historii w pięciu edycjach.

19:33 – Federer: „Gratulacje dla Team World”

Po oświadczeniach i świętowaniu zawodników Team World po ich sukcesie, Roger Federer chciał pogratulować swoim przeciwnikom i podziękować kolegom z drużyny: „Nie spodziewałem się mówić, nie byłem już przemówieniem. przegraj, ale gratulacje dla Team World, dla graczy. Wyobrażam sobie, że impreza będzie świetna. Dziękuję moim kolegom z drużyny, byłeś fantastyczny. Dziękuję Bjorn (Borg), będę tam w przyszłym roku, aby cię wspierać.

19:30 – Oryginalna uroczystość McEnroe

Po czterech stratach John McEnroe Swoje pierwsze zwycięstwo w Laver Cup uczcił małym tańcem. Przeżyj ponownie wideo z obchodów trenera światowej drużyny.

19:22 – Historyczne zwycięstwo

Po raz pierwszy od pięciu edycji Team Monde wygrał swój pierwszy Laver Cup po czterech porażkach. Franciszka Tiafoe, Feliks Auger EliassimTaylor Fritz, Diego Schwartzman, Alex de Minaur, Jack Sock i Tommy Paul to zwycięzcy Laver Cup 2022, nie wspominając o Johnie McEnroe.

19:18 – Zwycięstwo Reprezentacji Świata w teledysku

Przeżyj ponownie nagranie z obchodów World Team po decydującym zwycięstwie Francisa Tiafoe nad Stefanosem Tsitsipasem.

19:08 – Drużyna Świata wygrywa Puchar Laver

Po faulu Stefanosa Tsitsipasa, Francja Tiafoe awansowała w Laver Cup do Team World po przełamaniu remisu (10/8), gdy Amerykanin zdominował Greków w wymianach.

19:07 – Dobry występ Tsitsipas

Zapisane przez Stefanosa Tsitsipasa! Francis Tiafoe poda o 9/8, aby zdobyć Laver Cup.

19:06 – Piłka Laver Cup dla Tiafoe

9/7 do Francisa Tiafoe, który ma pierwszą szansę na wygranie Pucharu Lavera.

19:05 – Tsitsipas nie abdykował

Stefanos Tsitsipas właśnie zdobył ostatnie trzy punkty w tym super inningu. Prowadzeni przez 8/7 Grek będzie starał się objąć prowadzenie.

19:03 – Dwie nadchodzące usługi dla Tiafoe

8/5 dla Frances Tiafoe, która dwukrotnie serwowała, aby wygrać Laver Cup z Team Monde.

19:02 – 8/4 dla Tiafoe

Co za faul półkula Stefanosa Tsitsipasa, który pod koniec meczu spuścił krótką podwójną przerwę.

19:01 – Tiafoe poszerza lukę

Team World ma trzy punkty do wygrania Laver Cup 2022. 7/4 do Francisa Tiafoe w tej super przerwie po dwóch zwycięskich serwisach. Stefanos Tsitsipas stoi twarzą do ściany.

19:00 – Co za punkt widzenia Tiafoe!

W crossoverze prowadzony przez Stefanosa Tsitsipasa, Francis Tiafoe w końcu zdobył punkt magicznym kontratakiem. Amerykanin skorzystał z okazji, by świętować z publicznością.

18:57 – Tsitsipas kontratakuje

Mimo błędu w zamian za serwis Francisa Tiafoe, Stefanos Tsitsipas wraca do 4/4 po asie.

Czytaj więcej

Gdzie odbywa się Laver Cup 2022?

Jeśli 2021 Laver Cup odbędzie się w TD Garden w Bostonie (USA), 2022 Laver Cup odbędzie się wLondyńska O2 Arena (Anglia). Wydania odbywają się naprzemiennie w Europie i na świecie.

Jakie są różnice w Laver Cup?

Podczas Laver Cup rywalizują dwie drużyny: Europa i reszta świata.

światowa drużyna:

 • Feliks Auger Eliassim
 • Taylor Fritz
 • Diego Schwartzman
 • Alex de Minor
 • Franciszek Tiafoe
 • Skarpeta Jack
 • Tommy Ball (sub)
 • John McEnroe (kapitan)
 • Patrick McEnroe (wicekapitan)

Zespół europejski:

 • Novak Djokovic
 • Rafael Nadal
 • Stefanos Tsitsipas
 • Droga Kacperowska
 • Roger Federer
 • Andy Murray z Wielkiej Brytanii
 • Matteo Berrettini (zastępca)
 • Bjorn Borg (kapitan drużyny)
 • Thomas Ingqvist (wicekapitan)

Co to jest kubek Laver?

Rodzaj tenisowego Ryder Cup, Laver Cup to starcie Europy z resztą świata. Jej nazwa nawiązuje do legendy tenisa Roda Lavera. Laver Cup 2022 to już piąta edycja. Każda drużyna składa się z sześciu graczy, z których dwóch wybiera kapitan (Bjorn Borg dla Europy i John McEnroe dla reszty świata), a pozostali czterej gracze kwalifikują się zgodnie z ich rankingami ATP.

W programie Laver Cup: trzy mecze singlowe i jeden deblowy w ciągu trzech dni. Jeśli mecze pierwszego dnia są warte 1 punkt, to mecze drugiego dnia to 2 punkty, a mecze trzeciego dnia to 3 punkty. Mecze odbywają się w dwóch grupach z prawdopodobieństwem przełamania długiego remisu o 10 punktów, jeśli jest równe. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 13 punktów z możliwych 24, zostaje zwycięzcą. W przypadku remisu 12-12 drużyny są rozstrzygane po decydującym meczu deblowym w jednej grupie.

Podczas Laver Cup każdy gracz jest zobowiązany do rozegrania przynajmniej jednego meczu singlowego w ciągu pierwszych dwóch dni, a gracz nie może zagrać więcej niż dwa razy w singlu w ciągu trzech dni. W meczach deblowych musi zagrać co najmniej 4 graczy na drużynę, a parę można wybrać tylko raz (z wyjątkiem przypadku 12-12).

W składzie Laver Cup Europa wygrała pierwsze cztery turnieje (2020 odwołany z powodu pandemii Covid-19).

Który kanał nadaje Laver Cup?

posiadacz praw do Laver Cup TV, Być w sporcie Wydarzenie transmitowane jest od pierwszej edycji.

Jaki jest harmonogram Laver Cup?

Podczas trzydniowych rozgrywek sześciu zawodników wybranych przez kapitana (Bjorn Borg dla Europy i John McEnroe dla reszty świata) rywalizuje w meczach singlowych i deblowych. Oto harmonogram Laver Cup 2022:

 • Piątek 23 września: Trzy mecze singlowe, a potem mecz deblowy
 • Sobota 24 września: Trzy mecze singlowe, potem deblowe
 • Niedziela 25 września: Mecz deblowy, potem trzy mecze singlowe
READ  „Nie należy lekceważyć!”... Europejski futbol odkrywa nową ligę kongresową