Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tak działa najbardziej ekscytująca nowa funkcja w macOS Monterey

Podczas przemówienia na WWDC firma Apple zaprezentowała bardzo atrakcyjną nowość podczas prezentacji macOS Monterey: Universal Control.

Jak co roku Apple WWDC 2021 będzie pełne nowości. Jeśli niestety nie mieliśmy prawa ogłosić MacBooka Pro M1X (nawet jeśli wydawało się, że Apple wpadło na pomysł), firma nie była bezczynna przez ostatni rok, opisując kilka nowych funkcji d’iOS 15, iPadOS 15lub watchOS 8 lub Mac OS Monterey. Ta najnowsza wersja macOS ma coś nowego, co szczególnie na nas zrobiło wrażenie: Uniwersalna kontrola.

zwodnicza demonstracja

Punktem kulminacyjnym WWDC 2021 był zdecydowanie pokaz Universal Control. Ideą tej funkcji jest możliwość poruszania myszą między różnymi jej urządzeniami. Na przykład, jeśli masz iPada po prawej stronie MacBooka, wystarczy przeciągnąć kursor w prawo, aż pojawi się na tablecie.

Najbardziej imponujące jest to, że ta funkcjonalność może działać na wielu urządzeniach. Podczas konferencji Apple zaprezentował w szczególności iPady, MacBooki i Najnowszy iMac 24″ Obok siebie, przed przesunięciem kursora między tymi trzema urządzeniami, a nawet przeciągnięciem/przeciągnięciem plików z iPada na iMaca za pośrednictwem MacBooka!

Jak działa Uniwersalna Kontrola?

Oczywiście, aby ta magiczna sztuczka była możliwa, kryje się za nią dużo inżynierii. krawędź Właśnie miałem okazję porozmawiać z Apple i wyjaśnić, jak działa Universal Control, przynajmniej w części.

Przede wszystkim wiemy, że Universal Control opiera się na tym samym fundamencie, co różne funkcje zapewniające ciągłość przesyłania plików między iPadem a komputerem Mac, takie jak AirDrop. Dzięki temu urządzenia automatycznie rozpoznają się, gdy znajdują się blisko siebie. Nie musisz więc niczego aktywować ręcznie, aby magia zadziałała.

Ta funkcja jest uruchamiana przez przesunięcie kursora ” za “ Od krawędzi ekranu na bok z włączonym i odblokowanym iPadem. Następnie oba urządzenia łączą się przez Wi-Fi – tak jak podczas przesyłania AirDrop – i iPad wyświetla ramkę zawierającą wskaźnik. Można go przesuwać w górę lub w dół, aby wyrównać ze sobą dwa ekrany. Od tego momentu możesz albo umieścić kursor z powrotem na komputerze Mac, albo przesunąć go poza zasięg i wejść do iPada.

READ  Oto najszybsza maszyna naziemna w historii
Źródło: Apple

Tak działa Universal Control. Należy pamiętać, że tej funkcji nie można używać jednocześnie na więcej niż trzech urządzeniach, a preferowane urządzenie można również ustawić domyślnie w Preferencjach systemowych.

Universal Control będzie dostępny jesienią tego roku, z ostatecznymi wersjami macOS Monterey, ale także iPadOS 15. Mamy nadzieję, że jego wydajność jest dodatkiem do świetnego demo Apple na WWDC. Dobrze jest widzieć, że Apple nie polega na własnych osiągnięciach i nadal doskonali swój ekosystem dzięki tego rodzaju dobrym pomysłom.

iPad Pro 12,9″ M1128 GB (2021) w najlepszej cenie Cena podstawowa: 1219 EUR

Zobacz więcej ofert