Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

T-Day dla Polski u stóp Everestu | Reprezentacje narodowe

Tylko jedna drużyna może zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich w zawodach tego piątkowego wieczoru. Co zaskakujące, jest to Polska, kraj notowany najniżej w trzech kwalifikacjach w rankingu IIHF (22.). Po wczorajszym zamknięciu Białorusi, stoi przed górą: domem dla arcylubionej Słowacji. Ten sąsiedni kraj jest także domem dla swojego trenera narodowego Roberta Calabar.

Słowacki trener Polski wyraźnie wybrał taktykę pasywną. Jego zawodnicy nie śpieszą się i są bardzo drużynowi w strefie neutralnej, dają lokalnej drużynie pieniądze. Dostają jednak swoją pierwszą szansę na szybki atak: Philip Kommerski pokonuje Lantosiego na lewym skrzydle, a środek Alana Lissarsicka przeciwko klatce, który nie może wykończyć sam… ale po kontrataku John Murray wychodzi przed Adam Rushika odwraca się i wraca do gniazda. Samiec wpada na łyżwę nieszczęsnego Jacoba Wanaki … zdobywa bramkę w swoim obozie! Calabar następnie używa swojego „wyzwania”, aby sprawdzić, czy jest spalony podczas wchodzenia do strefy. Zajmuje kilka centymetrów, ale nie (1-0). Polak więc karze za to przegrane wyzwanie, ale John Murray po straceniu pierwszego gola w meczu unika najgorszego w tych dwóch minutach.

Były słowacki kapitan Marek Salago (który stracił tę pozycję na rzecz Selarika i nie będzie już nosił listu) Butt mógłby na nowo rozpalić napięcie, trafiając do więzienia za przestępstwo. Grzegorz Pasiut jest wyraźnie polskim snajperem wyznaczonym po prawej stronie rozgrywek, ale nawet z potężnymi ekranami Powella Jigmunda, które mu pomagają, nie odnosi on większych sukcesów niż wczoraj. Słowacja powraca do swojej dominacji: Marion Studenic wyprzedza Marco Dano z 2 do 1, a zbroja Murraya zatrzymała się przed ławą przysięgłych podczas spóźnionego rzutu karnego z podania. Pierwsza tercja kończy się 19 strzałami przy 4, ale ponieważ jest 1-0, nadzieja pozostaje żywa.

READ  Słowacja niespodzianka z Polską

2021 08 27 svk pol3Dodatkowo polskie protesty przeciwko syrenie opłaciły się: Christian Bosfield został ukarany za spóźnienie. Ale nawet przy 5 do 4 w polskiej strefie ofensywnej atak nie mógł być kontrolowany w sposób ciągły, co wyklucza szanse na powrót. Słowacja to wyraźnie ton powyżej. Rozpoczęty z lewej strony dobrym odzyskaniem Petera Seresnoka, Liber Hoodek został zastąpiony na osi i oddał piękny strzał nad siatkę (2:0). Niedługo potem Milos Roman, który wystartował na pełnej osi, dostaje od Slafkowskiego niezłą złotówkę i kończy z kręgosłupem pod plecami Murraya (3-0).

Polska w końcu dostała szansę dzięki Dominic Pass, który zagrał w kontrataku. Ale pod koniec nowego wyroku Pospíšila (fałszywe oskarżenie) w końcu się oczyściła. Po pięknej trójkątnej grze, która opiera się na Liscorsics za klatką, kapitan Christian Dzubishki widzi okienko licznika odzyskiwania (3-1). Odpowiedź nie trwa długo, ponieważ Arbanovich jest w więzieniu za chamstwo. Umieszczony w prawym kole Peter Celeric dostaje dośrodkowanie od Hoodeka i po powrocie (4-1) wykonuje dośrodkowanie nad połową.

2021 08 27 svk pol4W trzecim okresie nadgarstek wystrzelony z niebieskiej linii Christiana Bospella został genialnie strącony przez Adama Rusicę (5-1). Na takiej przerwie Polska nie ma szans na trójstronny remis. Śniła, że ​​jako pierwsza się zakwalifikowała, ale zamiast tego została dziś wyrzucona.

Słowacja nie pozostawiała wątpliwości, długie rozbudowy w strefie ofensywnej i umiejętność lepszego opanowania opcji defensywnej wroga. Dobrze zagra w kwalifikacjach z Białorusią w niedzielę wieczorem i może być zadowolony nawet z remisu w regulaminowym czasie. W przypadku Double Cross na razie wszystko idzie gładko.

Wyznaczeni zawodnicy turnieju: Krzekors Posiat dla Polski i Libor Hudek dla Słowacji.

Komentarz po meczu

Andrzej Potkonic (asystent trenera Słowacji): „Wiedzieliśmy, że Polacy będą dobrze bronić w strefie neutralnej. Chcieliśmy szybko strzelić gola, ale Polacy grali z poświęceniem i mieli dobrego bramkarza. W drugiej połowie przełamaliśmy ich opór i Poszliśmy bardzo agresywnie. Musimy poprawić grę sił, musimy strzelać więcej do bramki, chłopaki grają więcej ze sobą. To będzie ciężki mecz z Białorusią, ale wygramy, jeśli zagramy w naszą grę. “

READ  Przeciwnik Bluesa w euro, na Węgrzech, został powieszony przez Polskę w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022.

2021 08 27 svk pol0

Słowacja-Polska 5-1 (0-1, 4-0, 1-0)
2021 Sierpień 2021 Piątek o 19.15 na lodowisku Ondreja Nebeli w Bratysławie. 3685 odwiedzających.
Sędziowie: Linus Land (FIN) i Michael Zerich (SUI) z pomocą Andreasa Wise Kriera (DAN) i Davisa Sunde (LET).
Kary: Słowacja 6 ′ (4 , 2 ′, 0 ), Polska 12 ′ (4 , 4 , 4 ).
Wyświetlenia: Słowacja 48 (22, 17, 9), Polska 17 (7, 7, 3).

Ewolucja wyniku:
1-0 do 08’06: Z pomocą Rose Cheresnock i Gernat
2-0 do 24’38: Asystowali Hoodek Seresnak i Jernad
3-0 do 26’11: Z pomocą Romana Slafkowskiego i Nemeka
3-1 do 30’17: Dżibuti Łyszczarczyk i Chemielewski (nr dod.)
4-1 do 32’39: Asystowani przez Celerica Hudka i Juro (sub-red.)
5-1 do 48’02: Asystowani przez Rushinka Pospile i Landosi

Słowacja

Atakujący:
34-27-13 Peter Celeric (C) – Marek Hriwick (A) – Tome Jurio
88-21-16 Christian Bospisil (+2, 4 ′) – Adam Rusica (+2) – Robert Landosi (+2)
56-79-67 Marco Dano (+1) – Lipor Hudasek (+1) – Marion Studenic (+1)
40-12-60 Milos Roman (+1) – David Grieger (+1) – Juraj Sławkowski (+1)

Obrońcy:
52-83 Martin Marin – Christian Jarros
28-14 Martin Gernard (+3) – Peter Seresnok (A, +2)
7-22 Mario Graman – Samuel Krishnago
71-5 Marek Talaga (+1, 2 ) – Szymon Nemek (+2)

Obrońca:
42 Branisław Konrad

Zmieniono: 24 karabiny Patricka (G). Rezerwacja: 35 Adam Haska (G), 65 Martin Pusco (D), 11 Milos Coleman (A).

Polska

Atakujący:
8-19-14 Aaron Sumelevsky (A, -2) -Christian Dysubyski (C, -2, 2 ′) -Dominik Pa (2 ′)
10-18-15 Powell Jigmund-Crosscourse Facet (A, -1) -Patrick Vronga (-1)
21-5-11 Alan Łyszczarczyk (-1) -Filip Komorski (-1) -Maciej Urbanowicz (-1, 2)
7-23-22 Martin Presikotsky-Philip Storgiasky (-1) -Kamil Valeka (2 ′)

Obrońcy:
3-20 Bardos Siura (-1) – Marsin Colos (-1)
4-6 Patryk Wajda (-2) – Arcadius Costek (-2)
2-17 Kamil Kourney (-2, 2 ′) — Mathews Brick (-1)
12-24 Kult Jakuba – Oscar Djokovic

READ  Polacy honorują zabitych w dżungli w Dniu Pamięci - pierwsze wiadomości

Obrońca:
29 John Murray

Alternatywnie: 30 Ondrej Raszka (L). Saldo: 1 Michael Keeler (L), 26 Yau Honey Kamene (D), 28 Mattus Mikelsky (A).