Szwecja porywa eliminacje do Mistrzostw Świata, Bale trzyma Walię

Fajna część lub dwie zostały wysadzone dynamitem z fajną, zbalansowaną częścią. Służący przy wejściu do dzielnicy Robin Quaison odnalazł Aleksandra Isaka. Natychmiastowe poddanie się napastnika koledze i zakończenie z płaskostopiem: Tu Szwecja prowadzi w 110. minucie gry (1-0). Przedłużenie zostało nałożone, gdy żadna ze stron nie przeniosła posiedzenia.

Czechy podjęły znaczne ryzyko przy stałych fragmentach gry. Na początku meczu gol strzelony przez Jana Kochtę z bliskiej odległości nie został uznany. Dejan Kulusevsky odpowiedział Czechom po upływie pół godziny, ale napastnik znacznie przekroczył jego strzał.

56 tysięcy widzów z Friends Arena w Solnej zdołało wstrząsnąć strzałem głową Matthiasa Svanberga z odległości 5,50 metra, na co po minucie (osiemdziesiątki) Czesi odpowiedzieli strzałem Kochty. W nadgodzinach Quaison wcześniej prawie odwrócił serca Szwedów. Bardzo blisko czeskich klatek wolał schować głowę, nie znajdując kolegi z drużyny. Po kwadransie nie miał już ślizgania się skóry. Zmodyfikował więc Thomasa Valicka, wysyłając cały kraj do finału przeciwko Polsce we wtorek, 29 marca.

Gareth Bale prześcignął się i poprowadził Walię do finału. Almadrellini strzelił swoje gole 37 i 38 w selekcji do pokonania Austrii (2-1). Zaczął od rzutu wolnego w górny róg Heinza Lindnera w 25. minucie.Po powrocie z szatni, po dwóch austriackich żółtych kartkach i secie w rogu, Bell odziedziczył skórę i rzucił ją z lewej na przeciwną dwór (2-0, 51).

Marcel Sabitzer ożywił austriacki Flame (65 miejsce), z dobrą pomocą Bena Daviesa, autora niefortunnego odstępstwa od bawarskiego strzału. Wtedy Walijczyk popełnił błąd. James grał głównego wyłącznika i był przerywany dobrymi rozmowami ze złymi piłkami lub słabymi negocjacjami z Lindnerem.

Po swojej eliminacji Austria rozpoczęła mecz head-to-headem wysłanym przez Christopha Baumgartnera na poprzeczkę. Podopieczni Franco Fody próbowali zwabić swoich przeciwników krótkimi krokami. Jeśli udało im się znaleźć miejsce na tyłach Walii, Austriacy również grali, by zastraszyć samych siebie. Aż do pierwszej kary dla Bella.

Nie będąc w stanie zabić meczu, Wells wytrzymał. Robert Page i jego klacze wyłonią w eliminacjach zwycięzcę meczu pomiędzy Szkocją a Ukrainą. Odroczenie konfrontacji z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.