Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szwecja i Finlandia uzyskują dostęp do NATO: Rumunia i Polska „nadzieja”

„Mamy nadzieję, że wkrótce otrzymamy dobre wieści” – powiedział rzymski minister spraw zagranicznych, dodając, że Turcja jest wrogo nastawiona do tego członka.

Bukareszt i Warszawa”WierzącyO członkostwie Szwecja i Finlandia w NATO, pomimo wrogości ze strony AnkaryIch ministrowie spraw zagranicznych w Stambule powiedzieli w piątek, 27 maja.

Po rozmowach obaj ministrowie rozmawiali na wspólnej konferencji prasowej z premierem Turcji Mevlutem Cavusoglu. „W przeciwieństwie do wielu innych podchodzę do tego optymistycznie. Głęboko wierzę, że ten spór zostanie rozwiązany w najlepszy możliwy sposób, w sensie solidarności NATO.powiedział polski minister Zbigniew Rau.

„Niezbędny” członek

Połączenie Szwecji i Finlandii w NATO jest niezbędne, aby nas wzmocnić. (…) Z tego powiązania powinni skorzystać wszyscy sojusznicy NATO, w tym Turcja”.„, On dodał.”Popieramy konstruktywny dialog, który się tutaj odbywa. Mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy dobre wieści o Szwecji i Finlandii.Minister spraw zagranicznych Rumunii Bogdan Aurescu powiedział. W środę w Ankarze odbyło się pierwsze spotkanie urzędników tureckich z delegatami fińskimi i szwedzkimi.

Turcja oskarża oba kraje, zwłaszcza Szwecję, o traktowanie bojowników kurdyjskich należących do Partii Pracujących Kurdystanu, Partii Pracujących Kurdystanu, organizacji terrorystycznej.

Potępia również obecność w kraju zwolenników pastora Fethullaha Gülena, którego podejrzewa o planowanie zamachu stanu w lipcu 2016 roku.Nasza prośba jest bardzo rozsądna i jasna. Te kraje wspierają terroryzm, muszą zaprzestać tego wsparcia, a Departament Obrony naszego kraju musi znieść ograniczenia sprzedażyMevlüt Cavusoglu powtórzył ze swojej strony.