Szwajcaria, o którą walczy Kamerun, dzięki Brielle Embolo radzi sobie bardzo dobrze

Mecz: 1-0

Przekonany o jego powstaniu „Najlepsza reprezentacja Szwajcarii w historii”Głos zabrał Murat Jakin „pisać historię” w Katarze. Nie możemy powiedzieć, że Nati był pod wrażeniem czwartkowego wyścigu z Kamerunem, daleko mu do tego. Szczerze walczyła w pierwszym okresie, będąc tak fizycznie i taktycznie zdominowana przez Lwy, że nie sądziliśmy, że da się ją okiełznać. Ale przy braku popisu pokazał się realizm: Breel Embolo (48) jako jedyny w polu karnym, kiedy otrzymałem dośrodkowanie od Xherdana Shaqiriego na początku drugiej połowy, nie drgnął. Jego gol, który nie został celebrowany (patrz poniżej), wystarczył, by uszczęśliwić Szwajcarów, pierwszego lidera grupy G przed meczem z Brazylią i Serbią (20:00).

Ten strzał Monaco był pierwszym celnym strzałem Nati, a potem było tylko dwóch, Shaqiri (66) i Granit Xhaka (89). Andre Onana zrobił wszystko, co konieczne, aby zachować szanse swojego zespołu, ale bezskutecznie, ponieważ Lions stopniowo tracili wątek po obiecującym otwarciu w 45. minucie, popadając w fałszywy rytm. Podobnie jak jego odpowiednik Yaqin, Rigobert Song był ambitny i mógł żałować. Z własnej woli jego piłkarze nie potrafili kiwnąć głową ostatnim w centrum uwagi, takim jak Carl Toko Ekambi (10. miejsce) czy Eric Choupo-Moting (14. miejsce). Sylvain Widmer również wąsko interweniował u stóp Toko Ekambi w 35. minucie, prawie na krawędzi faulu.

Gracz: Embolo jest bohaterem wbrew sobie

Urodzony w Yaoundé i wychowany w Szwajcarii, Brel Embolo wciąż ma wiele związków z Kamerunem i od dawna odrzuca swój wybór. Pech chciał, że Natty trafił na ścieżkę Niezłomnych Lwów, zadeklarował, że nie okaże radości, jeśli w czwartek przyjedzie strzelić gola, i słowa dotrzymał. Jednak historia tego meczu nieuchronnie pozostanie z nim związana, bo to on otworzył go w 48. minucie prawą nogą. W pełni zainspirowany swoim ruchem, mógł podarować sobie ortezę bez ładnego gestu obronnego ze strony André-Franka Zambo Anguissy 67.

READ  Jazda konna - wyścigi konne. Imperial Maxime Liviu w Szwajcarii

Embolo strzelił gola w każdym z ostatnich trzech meczów dla Szwajcarii (dwa razy w Lidze Narodów we wrześniu i raz na mundialu w czwartek), jego najlepsza passa z Natim.