Prowadząca przez Kanadę Belgia na Opendzie radzi sobie dobrze

Belgia, półfinalistka ostatniej edycji, potajemnie weszła na Mistrzostwa Świata 2022 od krótkiego zwycięstwa 1:0. To wynik, który powinien zadowolić Belgów, ponieważ Kanada walczyła o przechytrzenie Courtois.

bez gniazdaz ławki podczas rozpoczęcia gry, czerwone Diabły Nieco wstrząśnięty kanadyjskim narodem, który mógł otworzyć wynik rzutem karnym. Ale Thibaut Courtois idealnie przyłożył się do strzału Daviesa, trochę słabo (0-0.11e). Po kwadransie gry Kanada próbowała szczęścia już 11 razy, podczas gdy Belgom Martineza pozostał już tylko jeden mały strzał. Agresywni Kanadyjczycy pokrzyżowali coraz bardziej wściekłe plany Belgów. Po półgodzinnej walce powoli otwiera się droga dla Belgii, która zaczyna się wyłaniać Michy Batshuayi Zanim.

To także on, były zawodnik Olympique Marsylia, przełamie sytuację przed przerwą. Batshuayi wykorzystuje długie otwarcieAlderweireld Z tyłu obrony, aby dostosować Dwie wieże, pokonany (1-0, 44). Niekoniecznie przechwyt, ale statystyki Opty przypomną Kanadzie 14 strzałów na bramkę, najwięcej w pierwszej połowie meczu mistrzostw świata bez strzelenia gola od czasu, gdy Anglia (17) pokonała Trynidad i Tobago w 2006 roku. Oto oczekiwane bramki w meczu przerwa: Belgia 0,66 w porównaniu do 2,34 w Kanadzie.

Będziemy musieli poczekać do 78. minuty, aby zobaczyć Zapomnij o Opandzie Po raz pierwszy w swojej karierze wszedł na murawę meczową mistrzostw świata. Najeźdźca dał się we znaki Johnstonowi i jego przyjaciołom, którzy prawie nie mieli już paliwa, aby udać się i odzyskać belgijską rakietę. Był również ostro traktowany przez Johnstona, który zaczął ciąć wszystko na swojej drodze. Ale Lenso wstał, a kostka jest w porządku.

Belgia ostatecznie wygrała 1:0 dzięki bramce Michy’ego Batshuayi z pierwszej połowy. W niedzielę (27 listopada) Czerwone Diabły zmierzą się z Marokiem.

Kalendarz grupowy (pogrubiona czcionka, mecze Blues i wybór graczy Lensois):
Grupa A:
Katar – Ekwador: 0-2
Senegal – Holandia: 0-2
Katar – Senegal, 25 listopada, godz. 14:00 (beIN Sports)
Holandia-Ekwador 25 listopada o 17:00 (BeIN Sports)
Ekwador-Senegal, 29 listopada, 16:00 (BeIN Sports)
Holandia-Katar, 29 listopada, 16:00 (BeIN Sports)

READ  MISTRZOSTWA FRANCJI NA SZOSACH - „Dwa lata tylko o tym myślałem”: dedykacja Valentina Maduasa

Tabela: 1- Ekwador 3 punkty (+2), 1- Holandia 3 (+2), 3- Senegal 0 (-2), 3- Katar 0 (-2).

Grupa B.:
Anglia – Iran: 6-2
USA – Walia: 1-1
Walia-Iran, 25 listopada, 11:00 (BeIN Sports)
Anglia-USA 25 listopada o 20:00 (BeIN Sports i TF1)
Iran-USA 29 listopada o 20:00 (BeIN Sports)
Walia-Anglia 29 listopada o 20:00 (BeIN Sports i TF1)

Klasyfikacja: 1- Anglia 3 punkty (+4), 2- USA 1 (0), Walia 1 (0), 4- Iran 0 (-4).