Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sztuczna inteligencja odgaduje hasła, analizując dźwięki klawiatury

Sztuczna inteligencja odgaduje hasła, analizując dźwięki klawiatury

Brytyjscy naukowcy opracowali nową technikę kradzieży danych, która polega na dekodowaniu haseł na podstawie dźwięku naciskanych klawiszy na klawiaturze.

Czy nasze hasła wkrótce staną się bezużyteczne? Według doniesień grupa brytyjskich naukowców opracowała potężny algorytm, który może łamać kody dostępu za pomocą dźwięku palców naciskających klawiaturę. Telefonendroid . W ich badaniu oznaczoneAkustyczny atak bocznym kanałem na klawiatury oparty na głębokim uczeniu Naukowcy twierdzą, że sztuczna inteligencja będzie w 95% niezawodna.

Aby znaleźć klucz dostępu, wystarczy zarejestrować osobę wpisując swój tajny kod do mikrofonu smartfona. Po przechwyceniu dźwięków algorytm dokonuje transkrypcji informacji dźwiękowych na tekst.

Świetna zdolność adaptacji

Dla badaczy ten post ma na celu ostrzeżenie o wrażliwości danych osobowych. „Szerokie rozpiętość emisji akustycznych z klawiatur sprawia, że ​​są one nie tylko łatwo dostępnym środkiem ataku, ale także bardzo skutecznym środkiem ataku.Piszą. Podczas jego projektowania do algorytmu została wprowadzona baza danych dźwięków tabulacji. Potrafi on teraz dekodować wszystkie typy klawiatur, w tym touchpady.

Pomimo tej niepokojącej uwagi system ma piętę achillesową: klawisz Shift. Naukowcy informują, że AI nie zdaje sobie sprawy, kiedy użytkownik puści ten przycisk. Dla maksymalnego bezpieczeństwa zaleca się zmianę małych i wielkich liter podczas projektowania hasła.

READ  Astronauta Thomas Pesquet wraca w kosmos