Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef junty wojskowej Gwinei zostaje oficjalnym rzecznikiem Afryki

Szef junty wojskowej Gwinei zostaje oficjalnym rzecznikiem Afryki

Prezydent Gwinei, który kilkakrotnie go oklaskiwał, potępił, jak to ujął, model rządów. nałożone „z Zachodu. Model zachodni, który uważa za porażkę na kontynencie. „ Afryka cierpi z powodu narzuconego nam modelu rządów, który z pewnością jest dobry i skuteczny dla Zachodu, który projektował go na przestrzeni swojej historii, ale który ma trudności z postępem i przystosowaniem się do naszej rzeczywistości. „, oświadczył przed Walnym Zgromadzeniem”. Niestety muszę powiedzieć, że przeszczep się nie przyjął. »

Przywódca junty wojskowej potępił także „ Kategorie » Gdzie inne kraje chcą ograniczyć kraje afrykańskie. ” Nie jesteśmy ani pro, ani antyamerykańscy, ani pro, ani antychińscy, ani pro, ani antyfrancuscy, ani pro, ani antyrosyjscy.. Jesteśmy po prostu proafrykańscy, to wszystko. Oddanie nas pod kontrolę tej czy innej władzy jest obrazą dla populacji liczącej ponad miliard Afrykanów. zapukał, W tym około 70% młodych ludzi, którzy nie mają żadnych barier. Młodzi ludzie są otwarci na świat i zdeterminowani, aby wziąć odpowiedzialność za swój los. »

Następnie Mamadi Doumbouya wezwała społeczność międzynarodową, aby „ Spójrz na Afrykę nowymi oczami „I przysięga z kontynentem” Szczera współpraca w duchu partnerstwa win-win „.

Społeczność międzynarodowa musi spojrzeć na Afrykę nowymi oczami.

Wyjątkowo porzucił mundur i kapelusz na rzecz dużej białej bandany i kapelusza oraz zaprzeczył, jakoby był „ Kolejny twardziel, który chce skręcić kark demokracji i kolejny żołnierz, który chce narzucić swoją dyktaturę „.” Osoba planująca zamach stanu nie jest jedyną osobą, która nosi broń i obala reżim „, Powiedział. ” Prawdziwi spiskowcy, najliczniejsi i nie skazani, to także ci, którzy planują, posługują się oszustwem i obchodzą manipulacje przepisami Konstytucji, aby na zawsze pozostać przy władzy. „, potępił.

READ  Rosja: „Wygramy” na Ukrainie – w takie obietnice zainwestował Władimir Putin na piątą kadencję prezydencką

On sam twierdzi, że podjął działania w Gwinei”. Aby zapobiec całkowitemu chaosowi w naszym kraju „.” Nas interesuje tylko jedno: dobro ludzi i wspólne życie, Potwierdził. Oddałem swój mundur na służbę mojemu ludowi. Byłbym wdzięczny, gdybyś dotrzymał tych przysięg. Sahel przeżywa jedno z najniebezpieczniejszych wydarzeń w swojej bardzo starożytnej historii, ma jednak zasoby, aby mu stawić czoła. Z tego powodu Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej, której misja miała charakter gospodarczy, powinna zaprzestać ingerencji w politykę i sprzyjać dialogowi. »

Przywołał dojrzałość i młodość Afryki, aby wezwać do zerwania ze starym porządkiem świata, opowiadając się jednocześnie za niezaangażowaniem. ” Afryka mojego ojca, stara Afryka, to koniec „, Powiedział. ” Czas wziąć pod uwagę nasze prawa i przyznać sobie swoje miejsce. Ale przede wszystkim przestańcie nas pouczać, przestańcie patrzeć na nas z pogardą, przestańcie traktować nas jak dzieci. „, Powiedział.