Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwszy ukraiński statek z pszenicą przypłynął do Stambułu od zakończenia obowiązywania umowy międzynarodowej

Pierwszy ukraiński statek z pszenicą przypłynął do Stambułu od zakończenia obowiązywania umowy międzynarodowej

Pierwszy statek pszenny, który opuścił ukraiński port od zakończenia międzynarodowego porozumienia na Morzu Czarnym, przybył do Stambułu w czwartek 21 września. Według bezpośredniego raportu opublikowanego przez specjalistyczny portal Marine Traffic, do Izraela przybył statek „Resilient Africa”, 76-metrowy lotniskowiec pływający pod banderą Palau i przewożący trzy tysiące ton pszenicy. „na kotwicy” Do Bosforu tuż przed 16:00 (15:00 w Paryżu). To pierwszy taki przypadek od wygaśnięcia porozumienia 17 lipca po wycofaniu się Rosji. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

>> Dlaczego wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych prowadzi do podziału amerykańskiej klasy politycznej?

Ukraina ostrzegała przed tym „Przed nami trudne miesiące”. ataki „cząstka” Według władz rosyjskie rakiety w nocy wycelowały w kilka miast w kraju, zabijając co najmniej dwie osoby w Chersoń

Zbombardowano kilka ukraińskich miast. Według władz rosyjskie naloty wymierzone były w Kijów, Czerkasy, Chersoń, Charków oraz obwody rówieńskie i lwowskie. Co najmniej dwie osoby zginęły w Chersoniu, a 21 innych zostało rannych w całym kraju. Władze twierdziły, że przechwyciły 36 z 43 rosyjskich rakiet wystrzelonych w ciągu nocy.

Wołodymyr Zełenski kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Oczekuje się, że ukraiński prezydent przybędzie do Waszyngtonu, gdzie ma nadzieję przekonać amerykańskich sojuszników, aby pomogli mu przejść wybory „koniec linii” Przeciwko Rosji. Musi spotkać się z Joe Bidenem i udać się do Pentagonu. On też musi się spotkaćLiderzy Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej w sytuacji, gdy amerykańska opinia publiczna zaczęła być zmęczona jej poparciem dla Ukrainy.

Nowa konferencja dla Ukrainy w 2024 roku. Niemcy będą w przyszłym roku gospodarzami międzynarodowej konferencji na temat odbudowy Ukrainy, oznajmił kanclerz Olaf Scholz po spotkaniu z Wołodymyrem Zełenskim w Nowym Jorku. Dyskusje odbędą się w Berlinie 11 czerwca 2024 r.