Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Disneya wzywa swoich twórców, aby skupili się na „rozrywce”, a nie na „przesłaniu” politycznym.

Szef Disneya wzywa swoich twórców, aby skupili się na „rozrywce”, a nie na „przesłaniu” politycznym.

Bawiąc się w politykę i maksymalnie korzystając ze starych przywilejów, Disney na dłuższą metę zniechęca widza. O tym oświadczył jej dyrektor generalny Bob Iger w środę, 29 listopada w Nowym Jorku, w ramach wydarzenia DealBook Summit, forum organizowanego przez nowy Yorku czasy. „Twórcy stracili swój pierwszy cel. Musimy przede wszystkim bawić, a nie o tym[envoyer] Wiadomości”– oznajmił 72-letni prezydent, który mimo wszystko był jednym z największych architektów stopniowej transformacji Disneya od początku XXI wieku.

Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Przywództwo w grupie przypisuje się w dużej mierze byłemu szefowi Disneya, Bobowi Igerowi

Pan Iger z pewnością uważa, że ​​od dawna udaje mu się zapewniać rozrywkę, jednocześnie promując swoje wartości. „Wywarliśmy pozytywny wpływ na świat na wiele różnych sposobów. Czarna pantera [sorti en 2018] „On jest tego doskonałym przykładem”.Wyjaśnił Bob Iger. Ale głównym celem jest rozrywka. Od objęcia sterów firmy rok temu i utraty dynamiki po fałszywym przejściu na emeryturę w 2021 r. Iger twierdzi, że chce „Powrót do naszych korzeni”.

Disney uwikłał się w wojnę kulturową z Ronem DeSantisem, gubernatorem Florydy, ubiegającym się o nominację Republikanów w 2024 r. Krytywana za „wokizm” firma została zaatakowana w mediach społecznościowych za umieszczenie w swoim filmie pocałunku osób tej samej płci. Rok świetlny (Brzęcząca błyskawica2022) i postać otwarcie homoseksualna w Dziwny świat (Avalonia, Dziwna podróż, 2022). Najbardziej reakcyjna opinia publiczna tego żałowała Mała syrenaW ostatecznej wersji tę rolę zagrała czarna aktorka Halle Bailey.

Przeczytaj także analizę: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Disney został porwany przez amerykańską wojnę kulturową

Nowe wydanie Królewna ŚnieżkaKtóra ukaże się w 2025 roku, już budzi kontrowersje, bo krasnoludki zostaną zastąpione „magicznymi stworzeniami”, a bohaterka musi się uwolnić – twierdzi aktorka Rachel Ziegler, która na ekranie wcieli się w Królewnę Śnieżkę: „To już nie jest rok 1937 [publication du premier Blanche-Neige de Disney]. Książę jej nie uratuje. Nigdy nie będziesz śnić o prawdziwej miłości. Marzy o zostaniu przywódcą, jakim wie, że może być. » W swojej chęci pogodzenia tradycji z nowoczesnością i niezdolności do prawdziwych innowacji, Disney denerwuje wszystkich, a przede wszystkim staje się nudny.

READ  Eurodeputowany Séjourné wspiął się na talerze

Porażka kasowa

Jeszcze bardziej irytujące jest to, że Disney podwaja swoje niepowodzenia kasowe. on chciałby (Asha i szczęśliwa gwiazda) zajął dopiero trzecie miejsce pod względem sprzedaży biletów w USA w długi weekend Święta Dziękczynienia i jest częścią szeregu wpadek, takich jak Cuda Lub Indiana Jones i połączenie przeznaczeniaPiąty awatar z 1981 roku z osiemdziesięcioletnim aktorem Harrisonem Fordem. Tam Mała syrena Osiągnął 570 milionów dolarów (523 miliony euro) przychodów, ale wciąż daleko mu do miliarda, który przekroczył Król jest lwem Lub piękna i Bestia.

Masz 50% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.