Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionki przeciwko Covid-19: Europejska Agencja Leków zaniepokojona możliwymi nowymi negatywnymi skutkami

podstawowy
Europejska Agencja Leków ogłosiła w środę 11 sierpnia, że ​​bada trzy warunki, aby ustalić, czy stanowią one skutki uboczne szczepionek Covid.

Nowe efekty uboczne? Europejska Agencja Leków (EMA) ogłosiła w środę 11 sierpnia, że ​​bada trzy rzadkie przypadki, które mogą wystąpić po szczepieniu przeciwko Covid-19. Badanie struktury tych warunków w celu ustalenia, czy stanowią one skutki uboczne szczepionek opracowanych przez Pfizer/BioNTech i Moderna. Po zidentyfikowaniu niewielkiej liczby przypadków komitet ds. bezpieczeństwa agencji bada trzy implikacje.

Europejska Agencja Leków zajmuje się przede wszystkim:rumień wielopostaciowy. Jest to forma skórnej reakcji alergicznej i charakteryzuje się pojawieniem się wypukłych, centralnie ukształtowanych czerwonych plam na skórze. Hulk następnie przyjrzał się dwóm warunkom, które atakują nerki: Kłębuszkowe zapalenie nerek Z jednej strony, które atakują kłębuszki, czyli kulki drobnych naczyń krwionośnych, przez które filtrowana jest krew, oraz zespół nerczycowy Z drugiej strony charakteryzuje się obrzękiem i obrzękiem tkanek ciała, wysokim ciśnieniem krwi oraz obecnością czerwonych krwinek w moczu.

0,1% negatywnych skutków

Europejska Agencja Leków nie przedstawiła jeszcze szczegółów na temat liczby przypadków dotkniętych nowym badaniem, ale twierdzi, że poprosiła firmy Pfizer i Moderna o dodatkowe dane w celu zbadania możliwego związku między szczepionkami a wyżej wymienionymi chorobami.

Ale, podobnie jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), nadal podkreśla, że ​​korzyści zdrowotne tych szczepionek przewyższają ryzyko, jakie mogą one stwarzać. Zauważ to w raporcie z 16 lipca : Z około 60 milionów dawek podawanych w kraju, zgłoszone działania niepożądane stanowią 0,1%, z czego około jedna czwarta jest klasyfikowana jako poważne. Dla Europejskiej Agencji Leków równowaga „korzyści/ryzyko” nadal przechyliła się na korzyść szczepień.