Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczegóły misji, która ma powstać w 2022 r.

Szczegóły misji, która ma powstać w 2022 r.

L ’eksploracja kosmosu Przybiera wygląd zimnej wojny. 12 kwietnia Władimir Putin odbył pierwszą podróż z Moskwy od wybuchu wojny na Ukrainie 24 lutego 2022 r. Odwiedził swojego białoruskiego odpowiednika Aleksandra Łukaszenkę, gdzie od tego czasu dwóch szefów państw dokonało telewizyjnej interwencji. Kosmodrom WostocznyRosja wschodnia.

W tym niezwykle symbolicznym dniu, upamiętniającym 61. rocznicę pierwszego załogowego lotu kosmicznego Jurij Gagarinchciałby wspomnieć Władimir Putin Znaczenie Rosji w dziedzinie podboju kosmosu i ogłosił powrót misji księżycowych od 2022 roku. Agencja kosmiczna Roscosmos musi koordynować Luna 25, zautomatyzowaną misję naukową badającą Księżyc. Będzie to pierwsza rosyjska sonda, która wyląduje na naszym naturalnym satelicie od 1976 roku i misji Luna 24.

Powrót do przyszłości

Rosyjska agencja informacyjna Ria RIA Novosti ujawniła 8 kwietnia, że ​​Roscosmos planuje wystrzelenie sondy Luna 25 22 sierpnia 2022 roku. Jeśli misja już doświadczyła opóźnień, podobno Władimir Putin zapytał dyrektora generalnego agencji kosmicznej: Dmitrij RogozinWedług agencji informacyjnej TASS śledztwo będzie gotowe przed wrześniem przyszłego roku. Luna 25 może skutecznie oznaczać powrót Rosji w kosmos, gdyż sektor ten doznał głębokiego kryzysu gospodarczego spowodowanego:Upadek Z bloku sowieckiego w 1991 roku.

Pierwsze rysunki Luny 25 Nowy w 1997 r. Projekt, wówczas nazwany „Luna Glob”, został sformalizowany w 2005 r., a sonda miała wystrzelić na Księżyc w 2012 r. Jednak z późniejszym opóźnieniem nie powiodła się Misja Fobos-Grunt na Marsa Prowadzi to do opóźnienia Luny 25 do 2016 roku. Luna 25 zostanie wystrzelona z kosmodromu Vostochny z Sojuz 2.1b i wyląduje w pobliżu bieguna południowego po pięciu dniach podróży.

Raz na KsiężycuLuna 25 weźmie udział w różnych eksperymentach na powierzchni Księżyca. Głównym celem jest analiza regolitu, który pokrywa całą powierzchnię księżyca warstwą białego pyłu. Sonda będzie również w stanie monitorować zmiany termiczne regolitu, co może dostarczyć naukowcom wskazówek na temat możliwej obecności wody w wewnętrznych warstwach Księżyca.

READ  Dlaczego pojawienie się Chrome 100 i Firefox 100 wstrząsa Internetem?

Rosja idzie sama

Misja Luna 25 miała być realizowana we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), ale wojna sprowokowana przez Rosję zaowocowała lepszą współpracą naukową między tym krajem a zachodnimi instytucjami kosmicznymi. 13 kwietnia Europejska Agencja Kosmiczna poinformowała, że ​​się wycofuje Misje Luna 25, 26 i 27. Nowa wpadka, podczas gdy misja ExoMars również ucierpiała Błyskawice Napięcia geopolityczne z Rosją na pewno nie znikną w 2022 roku.

Trudno przewidzieć, czy Roscosmos dotrzyma swoich terminów i uda się wypuścić Lunę 25 w sierpniu. Większość specjalistów zgadza się, że lądowanie na Księżycu to ryzykowna misja. Ale misja Luna 25 ma ogromne znaczenie dla Rosji i może być kamieniem milowym we współpracy z Chinami w terenie Budowa Ze stałej bazy księżycowejMiędzynarodowa Stacja Badań Księżyca (ILRS), który ma rozpocząć się w 2026 r.

Wesprzyj zespół redakcyjny zaangażowany w popularyzację nauki na Patreon!

Nasza misja? przywróć plik Wiedza jest w zasięgu każdego.
Każdego dnia produkujemy nasze artykuły, badania i raporty, wszystko na ludzką skalę. Wspomóż nas w tym podejściu i tej ambicji.
Zapisz się do Futury na Patreon!

Oferowane są dwa plany subskrypcji z następującymi korzyściami:

  • « Futura nie zawiera reklam »: Uzyskaj gwarantowany dostęp bez reklam do całej witryny za 3,29 € miesięcznie (+ VAT).
  • « Udział w życiu Futura »: Oprócz dostępu bez reklam, weź udział w naszym niezależnym życiu medialnym (głosy, nowe treści, ankiety itp.) za 6,29 € miesięcznie (+ VAT).

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?