Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szanse na znalezienie ocalałych są „bliskie zeru”

Władze poinformowały, że ciało znaleziono w poniedziałek, 5 lipca, pod gruzami zawalonego budynku na Florydzie, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych do 28, a poszukiwania są kontynuowane, mimo że nadal istnieją szanse na znalezienie ocalałych. „blisko zera”Według urzędnika.

Większość budynku, nazwana Champlain Towers South, zawaliła się w środku nocy 24 czerwca w Surfside, powodując jedną z najpoważniejszych miejskich katastrof w historii USA. Wraz ze zbliżającą się burzą Elsa i silnymi wiatrami, które może ze sobą nieść, władze zdecydowały się zburzyć to, co pozostało z budynku, który jest uważany za bardzo niestabilny.

Kontrolowane zniszczenia miały miejsce późną niedzielę i trwały „Dokładnie zgodnie z oczekiwaniami”Burmistrz hrabstwa Miami-Dade, Daniela Levine, powiedziała na konferencji prasowej. „od 1 godzina [7 heures du matin à Paris]Całe poszukiwania zostały wznowione. Dodał, że może być wdrażany na wcześniej niedostępnych obszarach.

Przeczytaj także Zawalony budynek na Florydzie: reszta budynku została zburzona w ciągu nocy

Później ogłoszono, że znaleziono dodatkowe ciało. Kilka godzin wcześniej znaleziono ciała trzech ofiar.

„Optymistyczny, ale realistyczny”

Jedenaście dni po lawinie nadal brakuje 117 osób i nadal nie ma ocalałych. „blisko zera”Golan Fach, ekspert kierujący jednym z izraelskich zespołów poszukiwawczych, przyznał w rozmowie z komórką 10. „Staramy się być optymistami, ale jesteśmy też realistami”, on dodał. „Okoliczności, które widzieliśmy, są bardzo trudne do powiedzenia, w profesjonalny sposób, że uważamy, że mamy dużą szansę na znalezienie kogoś żywego”.powiedział pan Fach.

Tylko jeden ocalały – nastolatek – został wyciągnięty z gruzów w pierwszych godzinach akcji humanitarnej. Żadnego innego ocalałego nie znaleziono pomimo tłumu ratowników, którzy przybyli z całych Stanów Zjednoczonych, nawet z Izraela i Meksyku. Wśród zaginionych było kilkudziesięciu Latynosów z Argentyny, Kolumbii, Paragwaju, Chile i Urugwaju.

Przeczytaj także Zawalenie się budynku na Florydzie: w wiadomości mieszkańcy martwią się rozpadającym się budynkiem

Zawalenie pozostaje w dużej mierze niewyjaśnione, chociaż pojawiają się pytania dotyczące konserwacji i konstrukcji budynku, pobliskich prac budowlanych i podnoszącego się poziomu wody. Już w 2018 roku raport wskazywał „Poważne uszkodzenie konstrukcji” Oprócz „pęknięcia” W podziemiach budynku, według dokumentów udostępnionych przez miasto Surfside.

READ  Daniel Ortega, zwycięzca jeszcze przed podliczeniem głosów

Świat z AFP