Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sytuacja zakładników kończy się w synagodze w Teksasie, porywacz ginie

Amerykańska policja zakończyła atak. Czterech zakładników przetrzymywanych w synagodze w Colleville, Va Teksas, cały i zdrowy w nocy od soboty do niedzieli. Ich porywacz domagał się uwolnienia skazanej Pakistańskiej kobiety
TerrorZginął podczas interwencji policji.

Podczas prawie dziesięciogodzinnego postoju ABC News poinformowało, że podejrzany był uzbrojony i wziął jako zakładników cztery osoby, w tym rabina, i rzekomo podłożył ładunki wybuchowe w nieznanych miejscach. Policja w Colleville, niedaleko Dallas, poinformowała pod koniec ranka, że ​​pod adresem odpowiadającym Synagoga lub synagoga dla zgromadzenia Domu Izraela.

” Umrę „

Głos zaniepokojonego mężczyzny można czasem usłyszeć w transmisji na żywo nabożeństwa religijnego na Facebooku, po konsultacji z AFP, zanim się zepsuł. „Umrę” – powiedział mężczyzna, który przez telefon wielokrotnie prosił nieznanego rozmówcę, aby został jego siostrą.

Podejrzany, według ABC News, twierdzi, że jest bratem Aafii Siddiqui, pakistańskiego naukowca, który został skazany w 2010 roku przez nowojorski sąd federalny na 86 lat więzienia za próbę zastrzelenia członków amerykańskiej służby, gdy byli oni w areszcie w Afganistanie . Kanał podał, powołując się na znanego w tej sprawie urzędnika, pod warunkiem zachowania anonimowości, że wzywa on do uwolnienia. Według tego samego źródła jest przetrzymywana w bazie wojskowej Carswell, niedaleko Dallas.

Polityka w pogotowiu

Podczas wydarzeń policja Colville ewakuowała mieszkańców okolic. Burmistrz Dallas Eric Johnson powiedział, że „rozmieszcza dodatkowe patrole w synagogach i innych miejscach” w okolicy.

Sprawa wkrótce przybrała obrót ogólnokrajowy. Prezydent Joe Biden Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​została poinformowana o „obecnej sytuacji zakładników” w sobotę w Teksasie. „Będzie nadal otrzymywać aktualne informacje od swojego zespołu” – napisała na Twitterze. Republikański senator z Teksasu Ted Cruz napisał na Twitterze, aby „ściśle monitorować sytuację” i modlić się za zakładników i siły reagowania.

Premier Izraela Naftali Bennett powiedział również, że monitoruje sytuację. Jej minister spraw zagranicznych, Yair Lapid, oświadczył, że pojechał tam izraelski konsul Houston, Livia Link. „Nasze myśli i modlitwy są z naszymi braćmi i siostrami przetrzymywanymi jako zakładnicy w synagodze w Teksasie” – napisał na Twitterze po hebrajsku.

READ  Przemoc wybucha w miastach w nocy z czwartku 25 na piątek 26 listopada