Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Świątek cieszy się wolnym tygodniem przed atakiem na Roma Masters

Numer jeden na świecie Iga Świątek, która w tym tygodniu przebywa w Rzymie po tym, jak oddała Real Madryt, by odpocząć obolałej prawej ręce, przyznała w poniedziałek, że to docenia.Pięć lub sześć dni bez wędrówek na rakietach śnieżnych”.

Właśnie dostałem pięć lub sześć dni wolnego, bez rakiety i to było świetne. Fajnie było mieć możliwość zrobienia czegoś takiego między turniejami, w trakcie sezonu– powiedział obrońca tytułu mistrza Polski w Rzymie.

20-latka ogłosiła 27 kwietnia, że ​​wycofuje się z mistrzostw Madrytu z powodu „opiekuj się jego ramieniemPo wygraniu czwartego z rzędu mistrzostw w Stuttgarcie po Doha, Indian Wells i Miami.

Czuję się odświeżona psychicznie i fizycznie mogłam odpocząćPrzed wznowieniem intensywnych treningów wyjaśnił Świątek, który w drugiej rundzie wystartuje z Amerykanką Shelby Rogers (48. na świecie) czy Alison Riske (43.).

Były zwycięzca Roland Garros (w 2020 r.), który wciąż ma na koncie 23 zwycięstwa z rzędu, skorzystał z okazji, aby pogratulować tunezyjskiej Anas Jabeur, która w sobotę w Madrycie zdobywa tytuł. „To naprawdę zasłużone. Bardzo się z tego cieszę, bo udało jej się zdobyć wielki tytuł.»

READ  Całkowite porozumienie między Lens i OM w sprawie przeniesienia Jonathana Klausa!