Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stwardnienie rozsiane: pacjenci, dla których szczepionka przeciwwirusowa nie jest odpowiednia

Szczepienia – w przeddzień Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego specjaliści są zaniepokojeni: niektóre metody leczenia tej choroby wydają się negować ochronę szczepionki przeciwko Covid-19. Co gorsza, wzrośnie ryzyko tworzenia niebezpiecznych kształtów.

Kryptonim: anty-CD20. „Około 20% pacjentów ze stwardnieniem rozsianym otrzymuje tego typu leczenie, albo na początku choroby, albo dlatego, że inni nie pracowali”.Neurochirurg Jean Pelletier z Fundacji Arsep (asystent ds. Badań stwardnienia rozsianego) wyjaśnia France Press. Ale według niego pacjenci są leczeni tymi lekami, w tym przypadku rytuksymabem i okrylizumabem, „Obie są bardziej podatne na ciężkie formy Covid i mogą mniej reagować na szczepienia ”.

Wszystkie informacje są włączone

COVID-19: wyzwanie szczepienia

NA ŻYWO – Covid-19: Zmniejszenie zobowiązania do noszenia maski w Seine-et-Marne i Ardèche

Administrowany „W postaci zastrzyków co sześć miesięcy”, one „Bardzo skuteczny w podstawowym leczeniu stwardnienia rozsianego”Według profesora Pelletiera. Ale z punktu widzenia Covid jest to podwójna kara. Z jednej strony zwiększone ryzyko zarażenia się poważnymi postaciami Covid zostało podkreślone w ostatnich miesiącach przez liczne badania francuskie, włoskie i amerykańskie, według neurologa.

Z drugiej strony ostatnio pojawiły się obawy dotyczące szczepień. „Widzimy ludzi leczonych anty-CD20, którzy nie wytwarzają przeciwciał po szczepieniu przeciwko Covid”W ten sposób profesor Pelletier wyjaśnia zagrożenia Brak ochrony. Niepokój budzi fakt, że pojawia się efekt tych zabiegów „ Może znacznie dłużej ” Od sześciomiesięcznego okresu, który biorą.

Inne choroby autoimmunologiczne

W tym momencie obserwacje te opierają się głównie na plikach „przypadki szczególne”Ale badania ujawnią więcej.

Tak jest w przypadku francuskiego badania pod kierownictwem Inserm o nazwie COV-POPART. On ona „Ma na celu ocenę wpływu szczepień przeciwko Covid” U pacjentów leczonych z powodu kilku chorób (raka, choroby nerek, cukrzycy, stwardnienia rozsianego itp.), W zależności od zastosowanego leczenia.

READ  Nowotwory prostaty są związane z narażeniem na chlordekon, który jest znany jako choroba zawodowa

W przypadku stwardnienia rozsianego 600 pacjentów i „Pierwszą odpowiedź będziemy mogli uzyskać w ciągu sześciu miesięcy”.W zależności od tego, kto myśli, profesor Pelletier ma nadzieję, że może to spowodować konieczność dostosowania strategii szczepień zaangażowanych osób. „Ta klasa antagonistów CD20 nie jest specyficzna dla stwardnienia rozsianego, ale jest stosowana w wielu innych chorobach autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów i łuszczyca. Więc to jest kwestia wykraczająca poza stwardnienie rozsiane”. , Potwierdza.

Efekty, które wydają się wywoływać antagoniści CD20 z punktu widzenia Covid, można wytłumaczyć faktem, że leki te działają na limfocyty B, Komórki wytwarzające przeciwciałaWedług specjalisty. Z drugiej strony nie ma podobnego wskazania dla innych DMD, takich jak interferony, które mogłyby mieć wpływ. „ Trochę ochrony ”– mówi profesor Pelletier.

Przeczytaj także

  • Czy przypadki koronawirusa naprawdę są spowodowane szczepieniami?

Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną ośrodkowego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego). Powoduje brak równowagi w układzie odpornościowym, który atakuje mielinę, osłonę ochronną włókien nerwowych. W większości przypadków powoduje ogniska zapalne, które są przerywane etapami remisji. Według profesora Pelletiera, wysokie dawki kortykosteroidów stosowane tylko w celu przeciwdziałania tym nawrotom (w przeciwieństwie do DMARD) mogą być czynnikiem ryzyka ciężkich postaci Covid. Szacuje się, że ponad 2,8 miliona ludzi na całym świecie jest zarażonych tą chorobą (110 000 we Francji).

Na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

Covid-19: Wietnam odkrywa nowy gatunek, który szybko podróżuje w powietrzu

Badanie wykazało, że szczepionka Pfizer jest skuteczna przeciwko wariantowi indyjskiemu, ale jest „nieznacznie” zmniejszona.

Mubasher – La Chapelle Sur Erdrie: Według zakładnika, podejrzany nigdy nie wspomniał o „oskarżeniu o charakterze terrorystycznym”

READ  Didier Raoult opowiada się za szczepieniem opiekunów i osób zagrożonych

Direct – Francja po raz pierwszy przekroczyła granicę 25 milionów

Covid-19: Co wiemy o mutacji E484K podejrzewanej o zmniejszenie skuteczności szczepionek?

Logo LCI
Broni ambicji informacyjnych
WolnyI
Został zweryfikowany Każdy może uzyskać do niego dostęp dzięki dochodowi
Sława medialna .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.