Jak gekon może nam pomóc w sprzątaniu

Francja 24

Liga Mistrzów UEFA: N’Golo Kante, niestrudzony zawodnik meczu

Ngolo Kante nieubłaganie na środku pola został wybrany najlepszym zawodnikiem finału Ligi Mistrzów, który Chelsea wygrała w sobotę z Manchesterem City. Niewyczerpany francuski pomocnik reprezentacji Francji, N’Golo Kanté, niewyczerpany i niewyczerpany, podpisał nową imprezę w sobotę 29 maja w Porto, aby wręczyć Chelsea Puchar Ligi Mistrzów UEFA, jeden z nielicznych, który wciąż brakuje mu imponującego rekordu. Przed Euro (11 czerwca – 11 lipca) z reprezentacją Francji Kante ukończył pierwszy maraton: przecięty na środku pola, często cenny podczas ofensywnych szczytów „Bluesa”, kieszonkowy pomocnik (1,68 m) był jeden z głównych bohaterów tej Długo oczekiwanej koronacji, druga w historii Chelsea i wspaniały sezon dla londyńczyków. Jak zwykle mistrz świata 2018 był „faworytem” Francuzów, bardzo szanowanym za swoją prostotę i nieśmiałość wszędzie na Dragon Stadium w sobotni wieczór. Ostatecznie został wybrany „Człowiekiem Meczu”. W przerwie to już zawodnik biegł najwięcej, połykając 6,16 kilometra i gromadząc 24 bardzo intensywne wyścigi w pierwszym okresie. Teren z dziesięciokrotnym pragnieniem i doskonałą akcją obronną podczas niebezpiecznego rzutu wolnego z Manconni, aby nadać rytm swoim kolegom z drużyny. W przypadku reprezentacji Francji, ludzie Thomasa Tuchela nie martwili się możliwymi infiltracjami po II wojnie światowej. Po odejściu z kontuzji Thiago Silvy (dotknięcie bliskich ludzi w pół godziny gry), Kante podwoił skradzione piłki w środku pola. Jego decydująca interwencja była na Kevinie De Bruyne w 52. minucie, gdy zbliżał się do powierzchni Edwarda Mindy’ego, a nawet tej gorącej piłki wtrącony przed Jego powierzchnią znajduje się u stóp Riyada Mahreza w przestoju, jego wielkiej specjalności; zarówno ofensywny, jak i defensywny wkład, nawet jeśli nie uczestniczy w drużynie. Instrukcje dotyczące bramki Kai Havertza (42), Kante nadal podzielił kilka działań ofensywnych, które mogły być decydujące: młody pomocnik wygrał w powietrzu w dalekim rogu, pomiędzy dwoma „obywatelskimi” obrońcami na początku meczu (17), ale nie otacza głowy, kilka minut wcześniej (dwunasta) zostaje posłany w pole karne przez Timo Wernera, ale stracił kontrolę. Tuż przed przerwą (37), Kante podrapał piłkę z własnej połowy, aby móc wbić się szaleńczo w pole przeciwnika, po czym przesunął Havertza w prawo, który stracił kontrolę nad piłką. Sezon bez strzelenia gola w Chelsea … ale z niezastąpioną sympatią i frekwencją. To niewiarygodne. To rezultat wielu wysiłków. To (nazywane „zawodnikiem meczu, od redakcji”), to drugorzędne. Najważniejsze to zrobić kompletny set, to duma, radość, odpowiedź Kante na sobotni wieczór RMC Sport. „On nie wierzy temu człowiekowi” doznał kontuzji mięśnia przywodziciela w połowie maja przedostatniego dnia mistrzostw Anglii. Jedenaście dni wcześniej Kante nie rywalizował w niedzielnej porażce z Aston Villą (2: 1) w lidze , ale zachował swoją rangę. W sobotę wieczorem z powodu tego plakatu, którego nie można przegapić, przegapił dziesięć meczów w tym sezonie, w tym tylko cztery z powodu kontuzji. Była to jedna z rzadkich nieobecności gracza urodzonego w cichym miasteczku Roel Malmaison w regionie Geraniums, który stopniowo wspinał się na wszystkie poziomy kontynentu, aby zdobyć tę pierwszą europejską koronę. „Jest ogromny. Nie wiem, co powiedzieć, jest niesamowity. On biegnie wszędzie, robi różnice, tworzy dziury … z nim mamy wrażenie, że jesteśmy na boisku 12” – pochwalił Olivier Giroud z RMC Sport. Kiedy poziom wzrósł, Kanté był już świetny w półfinale. W finale dwukrotnie, w pierwszym i drugim meczu, został wybrany przeciwko Realowi Madryt. NG jest przyzwyczajona do bardzo wysokiego poziomu, miał też pewne problemy fizyczne. Nie ratuje siebie i nie jest też robotem. Nawet jeśli wynik jego zespołu jest prawie pewny, nie przeszkadza mu to w ostatnich minutach podejmować takich samych wysiłków. To „NG”, to tak, nie zamierzam tego zmieniać ”- powiedział Didier Deschamps w marcu. Nowa lekcja zazdrości i piłki nożnej powinna wywołać uśmiech trenera Bluesa na kilka dni przed meczem. „Blues”, Kante będzie teraz podwoić się, aby pomóc Bluesowi W zdobyciu tytułu na euro z Agence France-Presse

READ  Nova to rzadka gwiazda tak jasna, że ​​można ją obecnie zobaczyć gołym okiem