Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strach w NASA: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest obracana z powodu usterki w nowym rosyjskim module

Jedno z pchnięć Nauki wystrzeliło bez wyraźnego powodu, powodując obrót całej konstrukcji.

W czwartek 29 lipca nowa rosyjska jednostka Nauka po raz pierwszy od 11 lat dołączyła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jednak misja nie poszła zgodnie z planem; Zanim się pojawił, urządzenie zaczęło mieć pewne problemy techniczne ze swoim sprzętem. Wstęp, który zdaje się zapowiadać resztę: Po około trzech godzinach dokowania, około 12:43, pojawił się formularz Nagle zaczęły się jej impulsy Bez wyraźnego powodu, w wyniku czego cała Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zaczęła się kręcić.

Sytuacja, która, jeśli nie zostanie rozwiązana od razu, może bardzo szybko przerodzić się w katastrofę. Ponieważ w kosmosie nie ma powietrza, które mogłoby przeciwdziałać sile ruchu tarcia; To, co zacznie się kręcić, utrzyma tę prędkość, a zatem będzie się kręcić w nieskończoność!

godzina odwojnaAby ustabilizować Międzynarodową Stację Kosmiczną

Zatem jedynym rozwiązaniem w tym przypadku jest przyłożenie siły w przeciwnym kierunku, aby anulować obrót. To właśnie natychmiast zrobiła załoga naziemna; Dzięki dwóm dodatkowym pędnikom umieszczonym po rosyjskiej stronie stacji i po zaciętej bitwie, która trwała około godziny, inżynierom udało się w końcu zatrzymać niesprawne silniki i zainstalować stację.

Proces z pewnością nie jest tak spektakularny jak wypadki kosmiczne, które widzimy w fikcji, ale mimo to jest bardzo delikatny. W tym okresie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wciąż miała czas Obróć o 45 stopni; Na szczęście pozostałe jednostki wydają się nienaruszone.

Utrata orientacji stacji pozostaje zjawiskiem niezwykłym. Czasami kontrolerzy lotu obracają stację; je czasami unikaj gruzu, gdzie Dostępność Na przykład na statek. Ale taki scenariusz jest epizodyczny i przedłużający się, bardzo rzadkie. Łatwo sobie wyobrazić, że byłoby to stresujące dla załogi stacji, w której skład wchodzi w szczególności Thomas Bisquet, kapitan na misję, lub Shin Kimbrough i pieprz.

READ  Podczas swojej podróży w kosmos miliarder Richard Branson był już bliski katastrofy - West-France Evening Edition

Nie ma niebezpieczeństwa„dla załogi

Początkowy wielki strach minął, a NASA chce się uspokoić. Agencja wyjaśnia, że ​​dzięki szybkiej reakcji załóg Ziemi i astronautów nigdy nie byli oni w niebezpieczeństwie; Stacja faktycznie została zaprojektowana tak, aby wytrzymać znacznie większe ograniczenia niż te, które napotkaliśmy w tym konkretnym przypadku. Poza tym załoga nie wyczuła najmniejszego ruchu.

Po tym nieoczekiwanym dużym wydarzeniu załogi naziemne NASA postanowiły odwołać całodniowy program na pokładzie stacji. Nowy priorytet: zamiataj całą prawą stronę stacji. W celu ostatecznej weryfikacjiCałkowity brak uszkodzeń. Roscosmos, rosyjski odpowiednik NASA, będzie zainteresowany ustaleniem źródła porażki Nauki. Na ostateczne wnioski z NASA i Roscosmosu będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni; Ale w końcu wydawało się, że jest więcej strachu niż krzywdy. Jeśli potwierdzi się integralność konstrukcji, już wkrótce rosyjscy kosmonauci będą mogli skorzystać z nowej jednostki, której laboratorium i ramię przegubowe czekają na instalację od… 2007 roku.