Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urządzenia do walki z Covid-19 słabo przystosowane do ciemnej skóry

Brytyjska Służba Zdrowia Publicznego (NHS) w sobotę zrewidowała swoje instrukcje dotyczące używania pulsoksymetrów, zauważając, że te urządzenia używane do pomiaru poziomu tlenu we krwi pacjentów z Covid-19 mogą zapewnić „Wprowadzające w błąd odczytyDla pacjentów o ciemnej karnacji.

W oświadczeniu NHS wyjaśnił, że zmiana nastąpiła po kwietniowym badaniu przeprowadzonym przez Obserwatorium Rasy i Zdrowia, w którym znaleziono pulsoksymetry ”wzmacniać, powiększać, przesadzać” czasem “Poziom tlenu we krwi dla osób o ciemnej skórze“, Który prowadzi do”mylące czytanie».

NHS wyjaśnia, że ​​pulsoksymetry, które są często używane w domu do monitorowania możliwego pogorszenia, działają poprzez wysyłanie światła przez skórę w celu pomiaru ilości tlenu we krwi.

W związku z tym myląca liczba może opóźnić przyjęcie do szpitala lub spożycie tlenu, nawet jeśli czarnoskórzy pacjenci lub inne mniejszości etniczne są nieproporcjonalnie dotknięte koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

«Musimy upewnić się, że posiadamy wiedzę na temat potencjalnych ograniczeń niektórych urządzeń medycznych, szczególnie w przypadku populacji o podwyższonym ryzyku zarażenia się chorobą.Dr powiedział. Habib Naqvi, dyrektor Obserwatorium Rasy i Zdrowia.Obejmuje to różne społeczności Murzynów i Azjatów, którzy używają pulsoksymetrów do monitorowania poziomu tlenu w swoich domach.»

nowe instrukcje

Nowe wytyczne NHS, opublikowane na jej stronie internetowej, wskazują na tę potencjalną dysfunkcję, ale zachęcają “Ciemnoskórzy pacjenci, którzy otrzymali pulsoksymetr, aby dalej z niego korzystać».

Teraz zaleca, aby zwracać większą uwagę na zmiany między stwierdzeniami niż na podane liczby, dzięki czemu jest to możliwe”Zawsze sprawdzaj, czy poziom tlenu spada, nawet jeśli pulsoksymetr nie jest całkowicie dokładny».

Ta potencjalna dysfunkcja jest szczególnie niepokojąca, biorąc pod uwagę fakt, że Czarni, Azjaci i inne mniejszości etniczne mieszkające w Wielkiej Brytanii, nadreprezentowane w zawodach narażonych na zanieczyszczenia (transport lub służba zdrowia), są bardziej niż przeciętnie narażeni na śmierć z powodu koronawirusa. dla wielu badań.

READ  Czas w kosmosie wpływa na kolumnę astronautów i niepokoi NASA

Skutki tych nadmiernych zgonów z powodu wirusa Corona wśród mniejszościNiesprawiedliwości strukturalne, nierówność i dyskryminacja, które niszczą nasze społeczeństwo„Raport sejmowy sfinalizowany pod koniec października.

Zobaczmy też – COVID-19: Boris Johnson wzywa do ostrożności pomimo niskich przypadków