Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Storm Aurora: Czterech zabitych w Polsce, odcięty ruch i elektryczność w północnej Europie

Następnie Francja, Burza Aurora wciąż ma ślad Zniszczenie rowka W Europie. W czwartek zabił cztery osoby w Polsce i spowodował znaczne szkody w Niemczech, Holandii i Czechach po nocy spędzonej na północy Francji. Na niektórych liniach kolejowych nadal występują przeszkody.

Wideo. Storm Aurora: 250 000 domów bez prądu, rozległe uszkodzenia

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych w Polsce w czwartek, ponieważ strażacy odnotowali 3200 interwencji od południa, gdy silne wiatry wiały na południe i południowy zachód.

Wszystkie cztery zgony miały miejsce na terenie Dolnego Śląska (południowy zachód): jeden zginął, gdy samochód dostawczy został wyrzucony z drogi, gdy zginął robotnik, gdy zawaliła się ściana budowanego domu.

Mini huragany

Ponadto w rezultacie „zginęły dwie osoby” Spadek z drzewa W samochodzie, w którym jechali, rzecznik straży pożarnej Karol Kierzkowski był cytowany przez polską agencję informacyjną BAP. Narodowa Służba Pogodowa wydała ostrzeżenie o silnym wietrze dla prawie wszystkich części Polski.

W Holandii odnotowano niewielkie burze, w wyniku których zraniono cztery osoby. Zdjęcia z Parentrecht pod Rotterdamem pokazują uszkodzone dachy, niszczone szopy ogrodowe i przewracane trampoliny na ulicy.

„Widzimy, że to poważna sprawa”, powiedział zastępca burmistrza Nico Bultz, który wyemitował w publicznej telewizji NOS odcinek, który był „imponujący i z pewnością onieśmielający”.

KLM odwołuje ponad 60 lotów

Służby meteorologiczne uruchomiły trzeci kod, żółty kod, a według NOS holenderska firma KLM musiała odwołać ponad 60 lotów z powodu silnego wiatru i prac konserwacyjnych przy lądowaniu na pasie startowym.

W Niemczech wczesnym rankiem tajfun o nazwie Ignatius wiał z prędkością do 100 km/h. W centrum i na wschodzie co najmniej 50 000 gospodarstw domowych jest pozbawionych elektryczności, w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Luring (kraje regionalne) w Turyngii.

We wszystkich trzech regionach ruch kolejowy został wstrzymany po południu. Spowodowało to wiele kłopotów w innych częściach Niemiec, a narodowa agencja Deutsche Ban wzywała do odroczenia podróży.

READ  W Polsce odejście Ukraińców powoduje zatrzymanie przemysłu budowlanego z powodu braku broni.

W Czechach burza opuściła na zachodzie 270 000 Domy bez prądu Na kilku drogach i liniach kolejowych padły drzewa, powodując korki.

Wiatr uszkodził dachy i słupy, a na lotnisku w Pradze niektóre samoloty musiały pozostać na pokładzie dłużej niż oczekiwano, ponieważ wiatr uniemożliwiał im zbliżenie się do schodów.