Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stopa bezrobocia jest najniższa w całej Europie

Stopa bezrobocia jest najniższa w całej Europie

„Covid był znacznie lepszy niż zarządzanie kryzysem finansowym w 2008 rokuJohna Blassarda. 93494284 / Artjaz – stock.adobe.com

Ta niezwykła dynamika zostanie przypisana europejskiej koordynacji podczas kryzysu zdrowotnego. Różnice między krajami wynikają w dużej mierze ze wskaźników zatrudnienia młodzieży.

Pomimo zniszczonego wojną kontekstu gospodarczego na Ukrainie i wysokiej inflacji, bezrobocie w Europie spada z historycznie niską średnią dla strefy euro na poziomie 6,6% pod koniec czerwca, według danych Eurostatu. Pod wpływem demografii Niemcy odnotowały spadek o 2,8%, nieco wyższy niż w Holandii, Polsce i Czechach.

Wśród krajów skandynawskich Szwecja jest złym uczniem z 7,6%. Kraje Południa, a nie zmiany, pozostają daleko w tyle: 12,6% Hiszpanów aktywnie poszukuje pracy, 0,3 punktu więcej niż Greków i 4,5 punktu niż Włosi.

Uogólnienie praktyk zawodowych i poziom zatrudnienia młodzieży są w dużej mierze odpowiedzialne za różnice między krajami europejskimi. „Praktyki zawodowe są w Niemczech szeroko rozpowszechnione od bardzo dawna”Analizuje John Blassard, dyrektor szwajcarskiej grupy bankowej Mirabaud. W połączeniu z malejącą demografią,…

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 65% do odkrycia.

Rozwijanie wolności to rozwijanie ciekawości.

Czytaj dalej swój artykuł za 0,99 € przez pierwszy miesiąc

Już subskrybowane? Zaloguj się

READ  Venture Global, deweloper LNG, kłóci się z klientami o dostawy