Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stara formuła leku będzie wreszcie dostępna co najmniej do końca 2022 r.

Laboratorium Merck ogłosiło, że decyzja ta została podjęta „z powodu kryzysu zdrowotnego i trudności, jakie niektórzy pacjenci mogą napotkać w zmianie leczenia w tym okresie”.

Laboratorium Merck ogłosiło w sobotę, że stara formuła leku na niedoczynność tarczycy Levothyrox będzie dostępna we Francji przynajmniej do końca 2022 r., a nie do końca 2021 r.

„Ze względu na kryzys zdrowotny i trudności niektórych pacjentów ze zmianą leczenia w tym okresie, specjalizacja Euthyrox pozostanie dostępna we Francji do końca 2022 r.” – zauważa Merck w komunikacie prasowym.

Euthyrox jest lekiem początkowo przeznaczonym na rynek rosyjski iw pełni odpowiada starej formule Levothyrox.

Rozszerzenie na wniosek stowarzyszenia

Merck już w zeszłym roku przedłużył jego dostępność do końca 2021 r., zamiast wstrzymać dystrybucję we wrześniu ubiegłego roku.

Wiele towarzystw opowiedziało się za tym rozszerzeniem, wierząc, że ani nowy preparat Levothyrox, który jest sprzedawany przez laboratorium Merck od 2017 roku, ani żaden z innych podobnych leków dostępnych na rynku w ostatnim czasie nie są odpowiednie dla niektórych pacjentów.

Merck wyjaśnia, że ​​Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Leków (ANSM) wystąpiła o dodatkowe przedłużenie w kwietniu.

Ma to na celu „uwzględnienie obaw zgłaszanych przez stowarzyszenia pacjentów, że niektórzy pacjenci nie byli w stanie przygotować się do przejścia na alternatywy terapeutyczne dla starszego preparatu Levothyrox w kontekście globalnej pandemii Covid-19”, zgodnie z laboratorium.

Modyfikacja niektórych substancji pomocniczych w nowej formule

Merck dodaje, że jest „zobowiązana do kontynuowania importu do Francji specjalistycznych produktów Euthyrox sprzedawanych w Rosji tak długo, jak może to robić, czyli przynajmniej do końca 2022 roku”.

Nowa formuła preparatu Levothyrox, która modyfikuje niektóre z jego substancji pomocniczych w celu zwiększenia stabilności produktu, została uznana za przestępstwa przez pacjentów cierpiących na bóle głowy, bezsenność, zawroty głowy itp.

READ  W kierunku redukcji wskaźników, gdzie są wskaźniki w Nowej Akwitanii?