Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Star Rain: Jak oglądasz noc Orionids od czwartku do piątku?

Dobra wiadomość, niebo jest czyste nad częścią regionu Oksytanii, zwłaszcza nad dawną Langwedocją-Roussillon w czwartek wieczorem, 21 października. Szansa, by spojrzeć w górę, by podziwiać Orionidy, ten deszcz spadających gwiazd, przed końcem roku.

Miłośnicy niebiańskich show, nie śpijcie trochę tego wieczoru, aby nie przegapić Orionidów. Ten deszcz spadających gwiazd, zdecydowanie mniej ekscytujący niż Drakonidy a nawet Persów Sierpień jednak zapowiada płodną nutę.

Według wyjaśnień Jeremy’ego Faubillona z Obserwatorium Paryskiego powinno być już możliwe zobaczenie do dwudziestu meteorów na godzinę. Do naszych kolegów z RTL.

rój meteorów

Aby je oglądać, zwłaszcza po północy jest odtwarzany. Konieczne będzie zlokalizowanie konstelacji Oriona : W jego kierunku trzeba patrzeć, podziwiając gwiazdy meteoru. Aby znaleźć konstelację, musisz zacząć od poznania jej wyglądu. To naprawdę wygląda jak klepsydra, lokalizuje astronomia praktyczna. Jego pas, składający się z trzech ułożonych w stos gwiazd, czyni go wyjątkowym.

Konstelacja Oriona.
Pixabay

Futura Sciences wyjaśnia To zjawisko, które występuje co roku między 2 października a 7 listopada, ze szczytową aktywnością w nocy z 21 na 22, jest związane z rojem meteorów, który odnawia się z każdym przejściem Komety Halleya, Można go obserwować z Ziemi raz na 76 lat (Do zobaczenia w 2061 r. po następną notatkę.)

czyste niebo wieczorem

Jeśli pogoda w ten czwartek, 21 października rano, nie jest dobra, niebo powinno być bezchmurne po południu, aż do całkowitego pochmurnego dnia wczesnym wieczorem, przynajmniej dla Gard, Hérault zgodnie z prognozą Météo France.

Jak w przypadku każdej obserwacji astronomicznej, wskazane jest trzymanie się jak najdalej od wszelkich źródeł zanieczyszczenia światłem. Niestety dzisiejszej nocy pełnia księżyca może nieco zakłócić przedstawienie, ale najbardziej przygotowani wciąż mogą sobie życzyć.

READ  Przestudiuj alert dotyczący objawu, który może powodować ślepotę