Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone zachęcają Europę do trwałego zrezygnowania z rosyjskiej energii

Stany Zjednoczone zachęcają Europę do trwałego zrezygnowania z rosyjskiej energii

Główna linia lotnicza Mołdawii wznawia loty do Moskwy

Moldova Airlines wznowią komercyjne loty do stolicy Rosji od 1Werset Ogłosiła w październiku w oświadczeniu z piątku, po siedmiu miesiącach przerwy w związku z interwencją wojskową Rosji na Ukrainie.

Decyzja ta wynika w szczególności z „Za niezliczone prośby obywateli Republiki Mołdawii w Rosji”ale również „Na prośbę pasażerów skorzystaj z biletów zakupionych w czasie epidemii”dodaje główne linie lotnicze Mołdawii.

Przed rosyjską interwencją wojskową Moldova Airlines obsługiwały Moskwę, Sankt Petersburg i Krasnodar koło Soczi (południowa Rosja). Spółka nie sprecyzowała, czy wznowienie lotów dotyczyło również dwóch ostatnich portów lotniczych.

Mołdawskie władze zamknęły przestrzeń powietrzną kraju tego samego dnia, w którym wojska z Moskwy wkroczyły na Ukrainę, kraj sąsiadujący z byłą republiką sowiecką, przed ponownym otwarciem 21 marca.

Licząca 2,6 mln Mołdawia jest od końca czerwca oficjalnym kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej. 27 lutego zawiesiło wszystkie loty między Federacją a Rosją.

READ  W obliczu Moskwy Kijów domaga się od Zachodu wsparcia ukraińskiej „tarczy”