Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – Śmierć Elżbiety II: Obejrzyj pierwsze przemówienie króla Karola III na żywo o 19:00.

zepsuty most londyński Jest to kryptonim nadany planowi na dni po śmierci królowej. Najpierw osobisty lekarz królowej, Hugh Thomas, ogłosił jego śmierć, a następnie zdecydował, jakie informacje zostaną ujawnione opinii publicznej. Prywatny sekretarz królowej, sir Christopher Giddat, przekazał informację bezpieczną prywatną linią do Liz Truss, premier. Po tym wezwaniu, piętnaście królestw Rzeczypospolitej, że Elżbieta II jest również suwerenne, zostaje poinformowanych, a następnie opinii publicznej.

Przeczytaj także – Operacje London Bridge i Unicorn: wszystko, co wydarzy się w ciągu dziesięciu dni po śmierci Elżbiety II

Po ogłoszeniu śmierci w agencjach prasowych służący ubrany w żałobę uda się do bram Pałacu Buckingham, aby ogłosić 10-dniowy okres żałoby. Strona internetowa Pałacu Buckingham wyświetli czarną stronę, przypominającą śmierć księcia Filipa. Dzwony 16 000 kościołów w Wielkiej Brytanii będą dzwonić razem przez godzinę, zapewniając w tym celu głuchy dźwięk.

Zobacz też – Śmierć Elżbiety II: „Czujemy, że kraj jest w szoku”, jak donosi nasz korespondent w Londynie

Od śmierci królowej w Balmoral rozpocznie się Operacja Jednorożec, która przewiduje przetransportowanie jej ciała Królewskim Pociągiem do Londynu. Cztery dni po śmierci królowej jej ciało będzie leżało w Westminster Hall przez pięć dni, 23 godziny dziennie, aż do jej pogrzebu. Dziewięć dni po jego śmierci zostanie zorganizowana procesja z Pałacu Buckingham do Opactwa Westminsterskiego. Planuje się pomieścić co najmniej milion osób. Dzień pogrzebu będzie dniem wolnym od pracy, a sklepy i giełda będą zamknięte.

Książę Karol, który został królem natychmiast po śmierci matki, zostanie ogłoszony w Pałacu św. Jakuba dzień po jego śmierci, a następnie rozpocznie się trzy dni po wizycie w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Przed wyjazdem przemówi do narodu.