Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Karol III zostaje ogłoszony królem od 11 rano.

Karol III został ogłoszony królem od 11 rano.

Nowy król Karol III zostanie oficjalnie ogłoszony królem w sobotę rano od godziny 11:00 w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Tekst obwieszczenia zostanie wówczas wygłoszony o godzinie 12.00 z balkonu pałacu królewskiego.

Ogłoszenie króla Karola III: przybycie Liz Truss do Pałacu św. Jakuba

Pierwsi urzędnicy przybywają do Pałacu św. Jakuba w Londynie, gdzie Karol III zostanie oficjalnie ogłoszony królem na Radzie Akcesyjnej w sobotę o godzinie 11:00.

Premier Liz Truss zauważyła tam reporterka z BBC.

Corgis, wieczni towarzysze królowej

Od dziesięcioleci są wiernymi towarzyszami królowej Elżbiety II: jej słynnego walijskiego Corgi Pembroke, rasy psa, którą zawsze otaczała. Brytyjska królowa, która zmarła w czwartek w wieku 96 lat, miała w swoim życiu około trzydziestu psów, dzięki czemu ten typ psa stał się nierozłączny z Buckinghamem.

Historia głosi, że między prywatnym pokojem, lunchami nadzorowanymi przez weterynarza lub strzelaniną w Vogue’u psy były rozpieszczane. nasz artykuł.

Królowa Elżbieta II spotyka się ze stowarzyszeniem miłośników psów corgi w październiku 2002 r. © AFP

Brytyjczycy nadal czczą Elżbietę II przed Pałacem Buckingham

Sieroty po tym, który będzie ich królem przez ponad 70 lat, Brytyjczycy nadal czczą Elżbietę II, składając kwiaty przed Pałacem Buckingham w sobotni poranek.

Brytyjczycy oddają hołd Elżbiecie II dwa dni po jej śmierci, w Pałacu Buckingham, 10 września 2022 r.
Brytyjczycy honorują Elżbietę II dwa dni po jej śmierci, w Pałacu Buckingham, 10 września 2022 r. © Adrian DENNIS – AFP

Angielskie stado do Balmoral na cześć Elżbiety II

W sobotę rano Brytyjczycy rzucili się do Balmoral w Szkocji, aby złożyć ostatnie pozdrowienia królowej, która zmarła w swojej letniej rezydencji.

Oczekuje się, że ciało dotrze na początku weekendu, zanim ciało królowej zostanie przewiezione do królewskiej rezydencji w Holyroodhouse w Edynburgu w niedzielę.

READ  Masowa kampania aresztowań wśród Palestyńczyków w Izraelu

W Dordogne wielu angielskich mieszkańców opłakuje śmierć Elżbiety II

W Dordogne mieszka co piąty Brytyjczyk. Dlatego ogłoszenie śmierci króla z konieczności ma szczególny wydźwięk w przysięgi.

„Zawsze myślałem, że to rodzina, zawsze śledziliśmy to w telewizji i gazetach”, mówi Annie, Londynka, która mieszka we Francji od 30 lat, o mikrofonie BFMTV.

Strzały armatnie, przysięga wierności: co oferuje dzień proklamacji króla Karola III?

Aby uczcić oficjalną proklamację Karola III nowym królem, na sobotę zaplanowano kilka symboli.

Wystrzelonych zostanie 41 pocisków artyleryjskich, flagi opuszczone po ogłoszeniu śmierci Elżbiety II zostaną ponownie wzniesione, a parlament również powierzy wierność królowi Karolowi III.

Cesarz Japonii spodziewał się, że weźmie udział w pogrzebie Elżbiety II, podobnie jak Joe Biden

Oczekuje się, że japoński cesarz Naruhito weźmie udział w pogrzebie zmarłej królowej Elżbiety II, poinformowały w sobotę lokalne japońskie media.

Byłby to nieco niezwykły gest dla Naruhito, potwierdza Dziennik Mainichi Shimbunzauważając, że cesarz Japonii na ogół nie uczestniczy w pogrzebach poza swoimi granicami.

Prezydent USA Joe Biden również już ostrzegł, że będzie obecny, w przeciwieństwie do Władimira Putina.

Proklamacja króla Karola III: historyczne wydarzenie transmitowane po raz pierwszy

Karol zostanie oficjalnie ogłoszony królem w sobotę rano. Big Premiere: Ten moment zostanie po raz pierwszy w historii sfilmowany i nadany na żywo na całym świecie.

To wydarzenie będzie transmitowane na żywo na BFMTV.com od godziny 11:00.

Karol III, król z ekologiczną pasją

Nowy król jest zagorzałym obrońcą środowiska. Zaangażowanie bliskie jego sercu, czasami aż do opuszczenia tradycyjnej królewskiej rezerwy. Charles był także pionierem w tej dziedzinie: z jego wypowiedzi i wyborów wyśmiewano się w przeszłości, kiedy kwestie zmian klimatycznych były nadal w dużej mierze zaniedbywane.

READ  Wołodymyr Zełenski powtarza, że ​​chce osobiście spotkać się z Władimirem Putinem

>> Szczegóły jego zaangażowania w ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Elżbieta II i książę Karol, 1 października 2021 r., sadzą drzewo dla Queen's Green Canopy, inicjatywy na cześć platynowego jubileuszu królowej
Elżbieta II i książę Karol 1 października 2021 r. posadzili drzewo dla Queen’s Green Canopy, inicjatywy na cześć platynowego jubileuszu królowej. © Andrew Milligan / POOL / AFP

„Kruchy”, ale „uśmiechnięty”: Za kulisami ostatniego publicznego portretu królowej Elżbiety II

To ostatni oficjalny portret królowej Elżbiety II. Ten moment uchwyciła fotografka Press Association Jane Barlow we wtorek, 6 września, dwa dni temu Śmierć brytyjskiego suwerena. W wieku 96 lat uśmiechnięta Elżbieta II, oparta o kulę, stoi na środku salonu Mieszkanie w szkockim Balmoral.

Fotografka opowiada się za kulisami w najnowszym publicznym ujęciu Króla.

Co pamiętamy z pierwszego przemówienia króla Karola III?

Cały kraj trzymał się przemówienia nowego króla w piątek po południu. Karol III przemawiał w pierwszym telewizyjnym przemówieniu do Brytyjczyków. Oddał szczególny hołd swojej matce, królowej Elżbiecie II i mówił o miłości i przywiązaniu do swojej rodziny, zwłaszcza do swoich synów i żony Camilli.

Konkretnie wspomniał o swoim synu Harrym i swojej żonie Meghan Markle.

>> Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

Jak pójdzie proklamacja króla Karola III?

Uroczystość proklamacji nowego króla odbędzie się w Pałacu św. Jakuba w Londynie od godziny 11:00, przed Radą Akcesyjną, posiedzeniem uroczystego organu, który ma oficjalnie ogłosić wstąpienie następcy tronu na tron.

Składa się z członków Tajnej Rady lub Tajnej Rady – grupy starszych członków parlamentu, byłych i obecnych oraz ich rówieśników – a także wyższych urzędników państwowych, Wysokich Komisarzy Wspólnoty Narodów i burmistrza Londynu, Sadiqa Chan.

Drugi komunikat zostanie ogłoszony o godzinie 13:00 na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

>> Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

Dwa dni po śmierci Elżbiety II Karol III został oficjalnie ogłoszony królem

Karol III zostanie oficjalnie ogłoszony królem w sobotę rano, dwa dni po śmierci Elżbiety II, która rozpoczęła okres żałoby narodowej w Wielkiej Brytanii.

READ  W Holandii odkryto kanał i drogę używaną przez Rzymian

W sobotę rano w Pałacu św. Jakuba w Londynie spotka się grupa szanowanych dygnitarzy Rady Akcesyjnej i ogłosi, że Karol został królem. Ważny krok do inauguracji nowego monarchy.

>> MUSISZ PRZECZYTAĆ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY tutaj.

Dzień dobry wszystkim!

Witamy w tej transmisji na żywo poświęconej oficjalnemu ogłoszeniu Karola III jako nowego władcy Wielkiej Brytanii w sobotę.