Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stadion w Rennes.  Bruno Genesio odchodzi, a Julian Stephan wkrótce wróci

Stadion w Rennes. Bruno Genesio odchodzi, a Julian Stephan wkrótce wróci

Wielka transformacja na stadionie w Rennes. Jak ogłoszono w piątek 18 listopada, trener Bruno Genesio odejdzie drużyna , informacje, które możemy potwierdzić. Ta wiadomość stanowi ważny punkt zwrotny w burzliwym tygodniu w klubie.

Sześciomiesięczny kontrakt dla Stefana

Po porażce z Lyonem (0:1) w niedzielę 12 listopada pojawiła się kwestia odejścia Geneseo. Jednak w tym tygodniu trener uspokoił się co do swojego stanowiska po przejściu introspekcji w klubie. Od piątku tendencja była taka, aby się utrzymać.

Ale to się zmieniło w ten weekend. Ostatecznie zmierzamy w stronę odejścia Geneseo, który nie chciał kontynuować pracy w Rennes. Niekoniecznie będzie to rezygnacja… Czy odejście było negocjowane bezpośrednio z właścicielem François Pinault? W obecnej sytuacji warunki przewidywanego podziału pozostają niejasne.

Jego następcą ma zostać poprzednik na ławce rezerwowych, Julien Stephane, który prowadził drużynę Rouge et Noir od 2018 r. do marca 2021 r. Nic jeszcze nie zostało podpisane, ale oficjalne przybycie Stephane’a powinno zostać oficjalne w poniedziałek, na podstawie sześciomiesięcznego kontraktu. Lato 2024.

Julien Stephan był wcześniej trenerem Stade Rennes w latach 2018–2021. Zdjęcie: West France

Julien Stephan był wcześniej trenerem Stade Rennes w latach 2018–2021. Zdjęcie: West France

Pół wolnego sezonu, zanim klub latem przyszłego roku przeprowadzi restrukturyzację sektora sportowego. Stephane ma siedzieć na ławce rezerwowych w następnym meczu przeciwko Reims, który odbędzie się 26 listopada na stadionie w Rennes.

READ  Transmisja na żywo - Betis Homme: Śledź czwarty mecz przygotowawczy do Marsylii