Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sprawiedliwość: przejął mieszkanie gwałciciela i sprzedał je, aby zrekompensować swojej ofierze

Sprawiedliwość: przejął mieszkanie gwałciciela i sprzedał je, aby zrekompensować swojej ofierze

Wciąż mowa o członkach „Manady”. Tym razem sędzia zajął mieszkanie, aby zadośćuczynić ofierze zbiorowego gwałtu.

Słynący z zbiorowego gwałtu na 18-letniej kobiecie podczas uroczystości San Fermin w Pampelunie w 2016 roku, Manada (pakiet w języku hiszpańskim) powraca w wiadomościach, cztery lata po tym, jak jej pięciu członków zostało skazanych na 15 lat więzienia.

Sprawa, która wstrząsnęła Hiszpanią

Sprawa ta wstrząsnęła hiszpańskim społeczeństwem obywatelskim, a fakty początkowo określono jako przemoc seksualną, a jeden z sędziów uznał, że ofiara nie walczyła wystarczająco mocno, aby jasno wyrazić swój sprzeciw. Od tego czasu „Manada”, jak grupa nazywa się na WhatsAppie, otrzymała surowe wyroki, a sprawa doprowadziła do radykalnej zmiany w prawie hiszpańskim.

Tak, ale oto jesteśmy, pomimo tak gwałtownych donosów, „Manada” wróciła do wiadomości, a ofiara nie otrzymała prawie nic z odszkodowania, które miała wyegzekwować.

według Sprawa Obertamiejsce dochodzenia grupy Prensa Ibérica, sąd Nawarry właśnie podjął działania, zajmując mieszkanie należące do byłego żołnierza Alfonso Jesus Cabzuelo, członka „Manady”.

Mieszkanie, które wynajął dwóm młodym dziewczynom w Sewilli, zostało sprzedane na aukcji, aby częściowo zrekompensować ofiarę zbiorowego gwałtu w Pampelunie.

„20 do 50 euro miesięcznie”.

Do tej pory członkowie Manady płacili ofierze „od 20 do 50 euro miesięcznie”. Jednak w jego przypadku Capezuelo otrzymywał 450 euro miesięcznie na wynajem mieszkania. Mógł więc zapłacić swojej ofierze więcej pieniędzy.

Cytując Kassa Auberta, adwokat tego ostatniego otrzymał „od wyroku z lipca 2019 r.” tylko „3 865,21 euro” ze 100 000 euro przyznanych im solidarnie.

Ale sprzedaż tego mieszkania nie pokryje długów „Manady”, bo kupił je za 25 070 euro… ojciec skazanego gwałciciela, gdy wyceniono je na 98 tys. euro…

READ  Rosnące zanieczyszczenie w Izraelu, nowe ograniczenia

Kwota została już wypłacona jego ofierze, która wciąż czekała na uregulowanie długów przez pozostałych skazanych.