Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, kandydujący do Białego Domu

Były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, kandydujący do Białego Domu

Chris Christie jest dziewiątym republikańskim kandydatem startującym w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku.

Artykuł napisany przez

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Chris Christie, 19 listopada 2022 r. w Las Vegas (Stany Zjednoczone).  (Wade Vandervoort/AFP)

Nowy przeciwnik Donalda Trumpa. Były gubernator New Jersey, republikanin Chris Christie, bierze udział w wyścigu o wybory prezydenckie w USA w 2024 roku, zgodnie z oficjalnymi dokumentami złożonymi we wtorek (6 czerwca). Tym samym były sojusznik Donalda Trumpa, który stał się jednym z jego najostrzejszych krytyków, prezentuje się jako jedyny kandydat zdolny do konfrontacji z byłym prezydentem. Chris Christie ma ogłosić publicznie we wtorek wieczorem w New Hampshire.

60-letni republikanin, znany ze swojego bojowego stylu, zarejestrował swoją kandydaturę w Federalnej Komisji Wyborczej (FEC). Dołącza do już zatłoczonego grona prawicowych pretendentów do Białego Domu, takich jak gubernator Florydy Ron DeSantis i były wiceprezydent Mike Pence, który ma oficjalnie przedstawić swoją kandydaturę w środę.

W 2016 roku faktycznie starał się o nominację w prawyborach republikanów, zanim uklęknął i poparł Donalda Trumpa. W tym czasie został jednym z jego bliskich doradców. Mówi jednak, że zerwał z nim, gdy miliarder odmówił przyznania się do porażki prezydenckiej w 2020 roku z demokratą Joe Bidenem.

READ  Joe Biden „nie ma zamiaru zamieniać się” z Władimirem Putinem „w tej chwili”