Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: porwany rosyjski podpułkownik, groźby dla rosyjskiej armii… W co gra milicja Wagnera?

Wojna na Ukrainie: porwany rosyjski podpułkownik, groźby dla rosyjskiej armii… W co gra milicja Wagnera?

podstawowy
Milicja Wagnera twierdzi, że schwytała rosyjskiego podpułkownika za atak na grupę rosyjskich bojowników. Może to zwiększyć napięcia między milicjami a rosyjskimi siłami zbrojnymi.

Wydaje się, że wzrosło napięcie między prywatną milicją Wagnera a armią rosyjską. Szef grupy paramilitarnej Jewgienij Prigożyn transmitował w niedzielę, 4 czerwca wieczorem w sieci. kabel, taśma wideo przedstawiająca przesłuchanie Romana Wenewitinowa, podpułkownika armii rosyjskiej. Osoba oskarżona o podkładanie min na drogach poza Bachmutem w celu otoczenia bojowników Wagnera została aresztowana i przesłuchana. Powiedział, że działał z „osobistej wrogości” wobec milicji.

Wagner nie zatrzymał i nie przesłuchał nikogo poza dowódcą 72 Brygady Romanem Venevitinem. Wagner i 72. Brygada dzielili pozycje pod Bakhmutem.

Zatrzymali mężczyznę, pobili, złamali mu nos i zmusili do nagrania wideo, w którym przyznaje się do strzelania do samochodu PMC… pic.twitter.com/BY3PhEV60q

— Dimitri (@wartranslated) 4 czerwca 2023 r

„Znaleźliśmy dziesiątki miejsc, w których umieszczono różne urządzenia wybuchowe, od setek min przeciwpancernych po tony plastikowych materiałów wybuchowych” – oskarżył w szczególności Jewgienij Prigogine w sobotę 3 czerwca w komunikacie prasowym przetłumaczonym przez świat. Możemy przypuszczać, że te materiały wybuchowe były wycelowane w jednostki Wagnera”. Dowódca milicji twierdzi, że jego ludzie „znaleźli się pod ostrzałem z pozycji Ministerstwa Obrony”, gdy oczyszczali drogę.

Możliwa reakcja armii rosyjskiej

Wydarzenie to w żaden sposób nie poprawi stosunków między milicją Wagnera a Siłami Zbrojnymi Rosji: „Możemy spodziewać się reakcji ze strony rosyjskiego wojska” – powiedział Siergiej Żyrnow, były szpieg KGB i autor książki. materiał Wysłane przez Albina Michela z Wysyłka midi. A rosyjskie prawo zabrania aresztowania rosyjskiego podpułkownika.

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: rzadki fakt, Rosja przyznaje, że w ukraińskich atakach zginęło 71 jej żołnierzy

Od kilku tygodni Jewgienij Prigogine nasila prowokacje i krytykę rosyjskiej armii. Miesiąc temu dowódca milicji zarzucił rosyjskim władzom, że dostarczają coraz mniej amunicji. „Prigożyn ma ambicje polityczne”, mówi były szpieg KGB. „Nie chce brać odpowiedzialności za wojnę, o której wie, że jest przegrana. Dlatego oczernia siły rosyjskie”.

Zakazani legioniści „Wolność Rosji” * zwrócili się do Jewgienija Prigożyna z propozycją wymiany jeńców na podpułkownika Sił Zbrojnych Rosji.

„Myśliwce PMC Wagner schwytały dowódcę 72. brygady Sił Zbrojnych RF,… pic.twitter.com/aP1wDKCNmh

Bezmyślni kibice \ ud83c \ udff4‍ \ u2620 \ ufe0f \ u2622 \ ufe0f \ u2623 \ ufe0f? (B Partyzanci) 5 czerwca 2023 r

Napięcie jest jeszcze bardziej widoczne dzisiaj, gdy ludzie z Korpusu „Rosyjska Wolność” – przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę – chcą teraz negocjować z milicją Wagnera w sprawie wymiany pułkownika na wziętych do niewoli żołnierzy Armii Rosyjskiej. Anton Gieraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, skomentował w sieciach, że najwyraźniej „spór między PKW (PKW, przyp. tym razem przerośnie, po ujawnieniu tajnych informacji o incydencie i publicznym zdyskredytowaniu rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

READ  Według rosyjskich władz okupacyjnych „wandalowie” przedostali się na lewy brzeg Dniepru