Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Wagnera nazywa rosyjskie budżety „iluzjami”

Moskwa twierdzi, że w ciągu dwóch dni odparła dwie duże ukraińskie ofensywy w południowym Donbasie.

Le Figaro z AFP

opublikowany aktualizować

Ta zawartość jest niedostępna.

Lider grupy paramilitarnej Wagnera Jewgienij Prigożyn. KANAŁ FOTO/TELEGRAMOWY AFP GRUPY CONCORD

Lider Grupa paramilitarna Wagne’aWe wtorek Jewgienij Prigożyn zadzwonił do „ArozkrzyczanyUkraińska ofiara jest zgłaszana przez Moskwę, która twierdzi, że odparła dwie duże ofensywy w ciągu dwóch dni. „To tylko krzyki— powiedział Jewgienij Prigożyn w wiadomości na Telegramie.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że w niedzielę i poniedziałek w południowym Donbasie odparło dwa zakrojone na szeroką skalę ukraińskie ataki, zabijając „Ponad 1500 ukraińskich żołnierzy„i niszczycielski”28 czołgówUkraiński rząd, żądając zdobyczy terytorialnych w pobliżu zniszczonego miasta Bachmut na wschodzie kraju, ograniczył swój zasięg.Działania ofensywneNie przedstawił bilansu.

Ta zawartość jest niedostępna.

„piekielna masakra”

Zabił 1500 żołnierzy w ciągu jednego dnia.Piekielna masakra”, żartował szef Wagnera, kpiąc z rzecznika rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igora Konashenkowa.Rzeczywiście, dlaczego nie zsumować wszystkich liczb podanych przez Konashenkova. Myślę, że pięć razy całkowicie zniszczyliśmy planetę„, Wyśmiewany.

Przeczytaj także – Wojna na Ukrainie: ten rosyjsko-brytyjski ochotnik, który uratował 4000 cywilów na froncie

Jewgienij Prigogine jest przyzwyczajony do zuchwałych wypowiedzi pod adresem rosyjskiego Sztabu Generalnego, którego zarzuca w szczególności, że nie dostarcza wystarczającej ilości amunicji dla ludzi Wagnera, którzy byli na pierwszej linii frontu w walkach wokół Bachmuta.

READ  Zostali wyrzuceni z samolotu za noszenie stringów jako maski