Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spowodowało to upadek połowy peletonu: polski kolarz został surowo zawieszony za niebezpieczny manewr

Spowodowało to upadek połowy peletonu: polski kolarz został surowo zawieszony za niebezpieczny manewr

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła, że ​​polski kolarz Filip Maciejjuk został zawieszony w kadrze Bahrain Victorious Team na 30 dni, ze skutkiem od 25 lipca. Uznano go za odpowiedzialnego za masowy upadek podczas ostatniej edycji Tour of Flanders 2 kwietnia.

Tuż przed pierwszym podjazdem na Old Kwaremont, jakieś 141 km od mety, zwycięski kolarz z Bahrajnu przesunął się na przód peletonu po lewej stronie, z dala od drogi. Kiedy dotarł do Eliksiru Trawy, stracił równowagę i upadł w połowie drogi. W wyniku tego nagłego manewru ponad pięćdziesięciu biegaczy upadło na ziemię.Tim Wellens (czterokrotne złamanie obojczyka) i Peter Sagan musieli się wycofać. Wout van Aert kontynuował ściganie pomimo kontuzji kolana. Komisja Dyscyplinarna UCI uznała, że ​​„kolarz działał z naruszeniem art. 12.4.007 Regulaminu UCI, ponieważ spowodował upadek kilku kolarzy w Peletonie po zjechaniu z toru wyścigowego i przekroczeniu kałuży na poboczu drogi”.

Z tej okazji Władze Mistrzostw Świata w Kolarstwie przypominają, że „zabrania się korzystania z chodników, ścieżek i ścieżek rowerowych znajdujących się poza torem, a wszelkie naruszenia zasad bezpieczeństwa lub ostrożności, prowadzące do bezpośredniego zagrożenia dla innych, będą karane podlega karom dyscyplinarnym.”

Maciejuk, który bardzo szybko odpadł z wyścigu, po wyścigu przeprosił. „To był ogromny błąd w ocenie z mojej strony. Nie chciałem tego spowodować. Mogę tylko przeprosić teraz i wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Nadal przepraszam zespół, moich kolegów z drużyny i fanów”.READ  Gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid w Szwajcarii w tym tygodniu
-->