Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sportowy nastrój do pisania.  Blues jest silniejszy niż bojkot

Sportowy nastrój do pisania. Blues jest silniejszy niż bojkot

Mniej więcej miesiąc temu pytanie to zdominowało wiadomości, rozpalając sieci społecznościowe i zapalając felietonistów przeciwko sobie w telewizji. Czy należy bojkotować Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze, czy nie? Czy to spotkanie powinno być „zignorowane” czy nie ze względów etycznych, politycznych i/lub środowiskowych?

Najwyraźniej istniało wiele dobrych powodów, dla których niektórzy fani piłki nożnej nie chcieli siedzieć przed telewizorami i nie śledzić drużyny Didiera Deschampsa – ani żadnego innego wyboru, jeśli o to chodzi. Ale to było wcześniej…

Bo od początku zawodów „przerywaczy” nie było wcale wielu. Podczas pierwszego meczu The Blues z Australią ton został ustawiony: 12,5-milionowa widownia, tyle samo osiągnęła słynna Francja – Argentyna w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2018. W meczu z Danią doszło do lekkiej przewagi. spadek (11,6 mln), w porównaniu z Tunezją (8,8 mln). Ale biorąc pod uwagę, że Hugo Lloris i jego koledzy z drużyny byli tak kompetentni i prawie gwarantowali, że skończą na szczycie swojej grupy, naprawdę nie ma w tym nic zaskakującego.

Chociaż bojkot został ostatecznie nałożony? jeszcze nie. Spotkanie przeciwko Polsce zostanie pokazane w niedzielę 4 grudnia: 14,3 mln widzów, najlepsza widownia dla wszystkich kanałów od lipca 2021 r.

Ale indeks nie zakończył wspinaczki. W ćwierćfinale przeciwko Anglii suma wzrosła do 17,7 miliona. I aż 20,7 miliona w środowy wieczór na mecz półfinałowy z Marokiem! Wynik, który przewyższa wynik podpalacza Francja-Belgia w 2018 roku (19,1 miliona), a nawet zbliża się do absolutnego rekordu liczby widzów TF1 (22,2 miliona), sięgającego lipca 2006 roku w meczu półfinałowym Mistrzostw Świata Francja-Hiszpania. . Oczywiście rekord ten można jeszcze pobić w niedzielę w finale z Argentyną…

Innymi słowy: groźba bojkotu nie oparła się masowej ścieżce bluesa Mbappe w Katarze. Porażka wszystkich obrońców praw człowieka? Mam nadzieję, że nie.

READ  Rosja w „Paryżu 2024”? Afrykański dyplomata chodzący po linie, wersja sportowa - Jeune Afrique