Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sportowcy. Quentin Picot nowy rekord w Polsce

Zaufanie do Quentina Bigota jest najwyższe w historii. Po pobiciu swojego poprzedniego rekordu (79,70 m), jego 80,14 m Niedziela 29 maja w Forbach , Machine zrobił to ponownie na spotkaniu w Sorso w tę niedzielę. Drugie miejsce w konkursie licealnym, mieszkaniec Metropolii Mets zajął 80,55 m. Zaangażowanie i obietnica na przyszłość: „Cieszę się, że mogę odpowiedzieć na ten rekord i elitę dyscypliny kilkoma kolejnymi rzutami na odległość 79 metrów. ja

Zwycięstwem pod Mozelą, prorokiem w swoim kraju, Picot pokonał drugiego polarnika Wojciecha Novika z wysokością 79,90 m. Trójkolorowy miotacz wierzył, że może go pokonać podczas jednej części zawodów i wygrać z lokalną gwiazdą, ale musiał ukłonić się niepokonanemu mistrzowi olimpijskiemu. Drugi i bezradny przed ostatnim podbiciem po czwartym rzucie Picota, Noviki polegał na wykonaniu przeciwnika na 81.58m. Wystarczy, by zebrać gratulacje od rywali i zapewnić zacięte walki w nadchodzących tygodniach.

W ramach przygotowań do spotkania w Paryżu 18 czerwca, zrób miejsce dla Quentina Picota na dwutygodniowe zgrupowanie przygotowujące do Mistrzostw Francji, Świata i Europy.

Mężczyźni z młotem: 1. Noviki (as), 81,58 m; 2. Quentin Bigot, 80,55 m (rekord życiowy); 3. Fajtech (podobny) 79,62 m; 4. Hale (Hng), 78,88 m.

READ  Przewaga Marine Le Pen pomimo Ukrainy