Sport | Australian Open: Monfils i Manarino na spotkaniu, pierwsze wyniki

By La Provence (AFP)

Gaël Monfils, dobry francuski tenisista, zakwalifikował się w poniedziałek do drugiej rundy Australian Open, pokonując Harmony Tan i Benjamina Bonziego po ich pierwszym występie, ale nie Kristinę Mladenovic i bardziej doświadczoną Fionę Ferro.

Pierwszy dzień australijskiego pioniera to także wejście Adriana Mannarino (70. miejsce na świecie) przeciwko Jamesowi Duckworthowi (49.) oraz pojedynek Corentina Mouteta (115. miejsce) i Lucasa Pouille’a (159. miejsce).

Karnety: Moonves, Ponzi i Tan

Gael Monfils (19) wysłał argentyńskiego Federico Correę (64) 6-1, 6-1, 6-3, po roku płaczu, który pokazał jego bezradność, gdy wszedł do edycji 2021.

Dobrą wiadomością jest to, że sztywność karku, która spowodowała jego stratę pięć dni temu w Adelajdzie, została prawie zapomniana. Wysportowani, skrupulatni i zatwardziali Monfilowie zdominowali głowę i ramiona Correi.

Czuję się dużo lepiej, ale wciąż mam trochę bólu. Współpracujemy z Physio i bardzo dobrze używamy Tiger Balm!Zaznaczył, że ma nadzieję.być w 100% poślubionymNa swoją drugą rundę.

Zmierzy się z Kazachstanem Alexandrem Bublikiem (35) lub Amerykaninem Ernesto Escobedo (141). W swoim pierwszym występie w 25 minucie Benjamin Ponzi (65) pokonał Niemca Petera Gojowczyka (87) 6:3, 6:3, 6:3 w 1 godzinę 34.

Nie wygrałem jeszcze wielu meczów na wielkim ringu, ale powoli to się zbliża. Biorę doświadczenie i standardyanalizować.

W następnej rundzie zmierzy się z Rosjanką Karen Khachanov (30). Po raz pierwszy w Melbourne, 6:3, 6:3 wygrała Harmony Tan (107), która wyraźnie zdominowała Kazachską Julię Putintsevą (42).

Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa, ale uczucia były słabsze niż w starciu z Alizee (Cornet w Roland Garros w 2021), ponieważ to było we Francji i był to mój pierwszy mecz wielkoszlemowy, który wygrałem., wskazano.

READ  Polskie emerytury poddane testowi spekulacji nieruchomościami - Wyzwolenie

24-latek, który był „zbyt duży problemAby wyzdrowieć z choroby Covid zdiagnozowanej 26 grudnia, w następnej rundzie zmierzy się z Ukrainką Eliną Svitoliną (17).

A Adrian Mannarino, 70. miejsce na świecie, walczył o pięć setów i 3:08, by pokonać Australijczyka Jamesa Duckwortha (49) 6-4, 2-6, 3-6, 6-2, 6-1. W kolejnej rundzie zmierzy się z 33-letnim Francuzem Paulem Hubertem Hurkaczem (11) lub Białorusinem Igorem Gerasimovem (106).

Mannarino nigdy nie przeszedł przez trzecią rolę w Melbourne, którą osiągnął dwukrotnie, w tym w zeszłym roku.

Podział: Mladenovic, Ferro i Barry

Kristina Mladenovic (88) zdominowała Szwajcarkę Belindę Bencic (22) 6-4, 6-3 w 89 minut. 28-letnia Francuzka, która w zeszłym roku dotarła do trzeciej rundy, opuściła Melbourne w pierwszej rundzie, podobnie jak w poprzednich czterech latach. Wyeliminowała też Fionę Ferro (101), która również pokonała silniejszą Svitolinę, ale nie bez walki, 6-1, 7-6 (7/4).

Przegrany w pierwszym secie 24-latek całkowicie zrównoważył debaty w drugim secie i zdołał przełamać prowadzenie 5-4 i pracować nad wyrównaniem jednego seta dookoła. Ale Svitolina wygrała w drugiej połowie, gdzie wygrała.

Diane Barry, która zajmowała 114 miejsce na świecie i była gościem w głównym losowaniu, przegrała z Ukrainką Martą Kostyuk (66) 6-1, 7-6 (7/2). Po przegranej pierwszej rundzie w 37 minut, 19-letni Francuz utrzymał się i dopiero w dogrywce uległ drugiej rundzie po bitwie, która trwała dodatkowe 59 minut.

Pomimo swoich wysiłków Barry wciąż jest bliski porażki czwartej w pierwszej rundzie dużego turnieju (jak na US Open 2019 i Roland-Garros 2020 i 2021). Jego najlepszy wynik w turnieju Wielkiego Szlema to wciąż druga runda zdobyta w 2019 roku w Roland Garros.