SOS Lewandowski: Polski napastnik ratuje Barcelonę golem w kilka sekund (wideo)

Dziękuję Louie! Dzięki swojemu pomocnikowi Robertowi Lewandowskiemu, królowi strzelców w dogrywce (90 + 3), FC Barcelona odniosła nieoczekiwane zwycięstwo 1:0 w Walencji w sobotę podczas dwunastego dnia La Liga, pokonując Atletico Madryt 3:2 na prowadzeniu. Kadyks.

Trzy dni po porażce 3:0 z Bayernem Monachium i eliminacji C1 na Camp Nou, Barcelona wciąż była uspokojona w Walencji, ale w końcu udało jej się zdobyć trzy punkty dzięki opatrznościowemu golowi ich polskiego zawodnika, w pięknej końcówce meczu. Centrum Rafinha. Sceny radości, które były widoczne po stronie Blaugrany po końcowym gwizdku, wiele mówią o ocalałym, którym jest Barcelona, ​​autorka chaotycznego meczu i słabych okazji… i kontrastuje z mocnymi ciosami, jakie zadał. otrzymane podczas meczu.

Po wyjściu Edinsona Cavaniego w 18. minucie (wyraźna kontuzja prawej kostki) ze strony Valencii Katalończycy tuż przed przerwą stracili Erica Garcię, który ustąpił miejsca Marcosowi Alonso (42)… A na zapleczu , to międzynarodowy obrońca Jules Conde poprosił o zmianę (73), po kilku minutach siedzenia na Mestalla Park trzymając się za lewe udo.

Wycieczka, która wywołała niepokój w Katalonii iw reprezentacji Francji, już zdziesiątkowanej przez kontuzje (Lucas Hernandez, Raphael Varane, Paul Pogba…) na trzy tygodnie przed mundialem w Katarze (20 listopada – 18 grudnia). To nie pierwszy raz, kiedy Conde doznał kontuzji mięśnia lewego uda w tym sezonie: 22 września musiał opuścić miejsce w meczu przeciwko Austrii z The Blues (2:0).

Po spotkaniu Xavi, jego trener w Barcelonie, bliżej nieokreślony, chciał bagatelizować powagę kontuzji Francuza: „To nie wygląda na kontuzję, to bardzo boli. Miejmy nadzieję, że to nie kontuzja”., pragnął. Pomimo tych znaczących negatywów, Barcelona odniosła zwycięstwo i chwilowo przekroczyła średnią bramek, wyprzedzając Real Madryt (31 punktów), który w niedzielę o godzinie 16:15 zmierzy się z Gironą.

READ  Na Netflix dziesięć (bardzo) dobrych filmów do obejrzenia przed końcem kwietnia