Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Moja ciąża w wieku 16 lat była zemstą” — mówi Jolie, której życie zainspirowało film.

„Moja ciąża w wieku 16 lat była zemstą” — mówi Jolie, której życie zainspirowało film.

W wieku 27 lat mieszka Julie Bryant Maine i Dolna Z dwójką dzieci, Luanne i Matisse, oraz mężem Ludoviciem. Zostanie matką w wieku zaledwie 17 lat, pomimo choroby, która groziła jej zatrzymaniem, trajektorii jej życia i walki z mukowiscydozą zainspirowało film telewizyjny, emitowany we wtorkowe wieczory o 21:10 na M6. Reżyseria: Nicholas Cauchy ( „czerwone bransoletki”) „Życie, miłość, teraz”, w Anna Marivin Gra matkę Jolie, a po niej odbędzie się dyskusja i film dokumentalny. Wywiad z osobą, która również ukrywa się za kontem na Instagramie Mamoko (55,6 tys. abonentów).

Jak wyglądało twoje dzieciństwo jako chorej dziewczynki?

Moi rodzice dowiedzieli się, że mam Mukowiscydoza Kiedy miałam 8 miesięcy, po kilku infekcjach płuc i zapalenie oskrzelików;. Jako dziecko było to bardzo skomplikowane. Fizyk przyszedł po mnie prosto do szkoły i byłem zirytowany, bo dzieci mówiły, że moje lekarstwo jest jak ptasie ziarno. Choroba odbiła się też na moich studiach: bardzo chciałem zostać strażakiem, ale kiedy mama poszła się dowiedzieć, powiedzieliśmy jej: „Proszę pani, to się nie uda z błonami śluzowymi”. Zaproponowano mi gliniarza, ale było tak samo, praca jest bardzo fizyczna. Było to dla mnie ogromne rozczarowanie.

Mniej więcej w tym czasie zaczyna się film. Uczestniczysz w studiach, które Cię nie interesują, ale poznajesz Ludwika, swoją pierwszą miłość, a kilka miesięcy później, w wieku 16 lat, zachodzisz w ciążę…

To było gdzieś potrzebne, nawet jeśli nie sądziłam, że stanie się to tak szybko! Kiedy się dowiedziałem, od razu zastanawiałem się, jak powiemy rodzicom. Wiedzieliśmy, że ich reakcja będzie gwałtowna, dlatego zdecydowaliśmy się zaczekać, aż minie termin legalnej aborcji, aby im powiedzieć. W tamtym czasie zaprzeczałem chorobie, byłem dla mnie jak świnka morska, na której testowaliśmy lekarstwo. Późne poznanie, Ten ładunek, nawet jeśli nie było to zalecane, była to zemsta za chorobę. Pokazać, że nawet jeśli jestem chora, nawet jeśli jestem krucha, mogę żyć tak samo jak inni i osiągnąć wiele pięknych rzeczy.

W wyobraźni widzimy pogarszające się w tym czasie twoje zdrowie. Czy tak się stało?

Tak, chociaż nie zapadłam w śpiączkę jak na filmie, to ciąża była powodem, dla którego zachorowałam. Wcześniej szło mi całkiem nieźle, ale potem Błona śluzowa Obudziła się i od tamtej pory nie opuszcza mnie. To był ogromny policzek, ale z drugiej strony mam szczęście, że mam wokół siebie rodzinę, co jest tak ważne, aby zawsze widzieć szklankę do połowy pełną. Z Ludo zrobiliśmy wszystko bardzo szybko: pobraliśmy się w wieku 20 lat, w wieku 22 lat urodziło nam się drugie dziecko, aw wieku 23 lat kupiliśmy dom. Nie wiemy, co może się stać. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to dobrze się bawić.

Jak godzisz życie matki i osoby chorej?

Nie mogę prowadzić działalności zawodowej, aw domu jest to skomplikowane, na przykład przy pracach domowych lub przy opiece nad dziećmi. Jeśli musisz biec za nimi, żeby się ukryć, to nie jest to możliwe. Trzymaj mojego wygodnego synka, nigdy nie byłem w stanie, bo jest za ciężki… Problem w tym, że bardzo szybko się męczę i brakuje mi tchu, mam problemy z płucami i teraz moje serce jest małe, muszę się zobaczyć trzy razy tydzień. Stworzyłam więc swoje konto na Instagramie MamokoMój pamiętnik i moje hobby. Żyję po swojemu, z projektami jak wszyscy inni, ale nie wybiegam zbyt daleko. Następny termin w kwietniu: mam spotkanie w Szpitalu Uniwersyteckim w Nantes, aby omówić możliwość przeszczepu.

READ  Quinté PMU - SIGN PRIX RIUESSEC 27 października 2022

Jaki przekaz chcesz przekazać za pośrednictwem tego konta na Insta i tego filmu, który jest właściwie adaptacją Twojej książki, wydanej w 2020 roku?

Musisz mieć nadzieję. tam jest ukrycie Stało się, rozwiązania są znalezione, skojarzenia są znalezione. Chcę powiedzieć rodzicom, że oczywiście powinni chronić swoje dzieci, ale też nie powinni stawiać zbyt wielu barier. Musisz pozwolić im się dobrze bawić. Lekarze często mi mówili: „Ale nie Jolie, nie powinnaś tego robić, to nie jest dobre…”, ale nie słuchałam ich za bardzo.