Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmiertelny wypadek w Jungfrau: mistrz olimpijski w żałobie

Śmiertelny wypadek w Jungfrau: mistrz olimpijski w żałobie

Alpy Berneńskie

Śmiertelny wypadek w Jungfrau: mistrz olimpijski w żałobie

Kacper Tekieli zginął w Alpach Berneńskich. Jego żona Justyna Kowalczyk jest polską multimedalistką narciarską.

opublikowany

Kasper Tekele, tutaj w Saas-Fee, przebywał w Szwajcarii z żoną i półtorarocznym synem.

Instagram / Kacper Tekieli

W zeszłym tygodniu policja kantonu Berno Ogłosić śmierć podróżnika W górach w regionie Jungfrau. Był to 39-letni Polak, którego zaginięcie zgłoszono w środę, a następnego dnia znaleziono martwego, prawdopodobnie ofiarę wypadku górskiego. Ten gość ma teraz imię: Kacper Tekieli. A jego żona to legenda narciarstwa biegowego.

To właśnie Fundacja Wspierania Polskiego Alpinizmu po raz pierwszy poinformowała, że ​​zmarły to Kasper Tekeli, raporty Associated Press. I na cześć tego doświadczonego alpinisty, który jest dobrze znany w swojej społeczności.

Mężczyzna pokonał około 300 tras w Tatrach między Polską a Słowacją. Ale prowadził też wyprawy w Himalaje, Eiger, Matterhorn i Wielką Jurę. Ten alpinista ma specyfikę wspinania się często samotnie, czasem bez liny.

Jeśli jego zniknięcie wywołało w Polsce wielkie emocje, to dlatego, że zmarły był mężem Justyny ​​Kowalczyk, obecnie 40-letniej legendy narciarstwa biegowego, znanej w jego kraju.

„był najfajniejszy”

Justyna Kowalczyk ma na swoim koncie jeden z najlepszych rekordów w swoim sporcie: pięć medali olimpijskich, w tym dwa tytuły; osiem medali mistrzostw świata, w tym dwa tytuły; cztery duże kryształowe kule; 31 zwycięstw w Pucharze Świata. Została również wybrana Polską Sportsmenką Roku pięć lat z rzędu, od 2009 do 2013 roku.

Para doczekała się dziecka, które ma teraz półtora roku. Młoda rodzina mieszkała w Szwajcarii. NA InstagramThe Disappeared zamieścili zdjęcia Zenala, Sass-Fee, z Concordiaut, schroniska klubu alpejskiego na północ od Fischertal, a następnie z innego schroniska w Jungfrau.

Śmierć Kacpra Tekielego wywołała wiele komentarzy w sieciach społecznościowych. Jego żona odpowiedziała łagodnie na swoim profilu na Facebooku. „To było najbardziej niesamowite” – napisała po polsku. Potem po angielsku: „Był najpiękniejszą istotą ludzką na świecie”.

READ  Joan Laporta ujawnia, co utknęło w sprawie Lionela Messiego

Udostępniła również najnowsze zdjęcie swojego męża na Jungfrau. Pokazuje swoją pasję, ale wydaje się też żegnać.

Ostatnie zdjęcie zamieszczone przez zmarłego w Jungfrau.

Instagram / Kacper Tekieli