Rouvroi wywołuje sensację przeciwko Keninowi, Pouille i Ferro i gwarantuje: Wyniki pierwszego dnia kwalifikacji

Porte d’Auteuil jeszcze nie wstrząśnie odgłosem setek widzów, a jednak kule już lecą. Niektórzy nigdy nie zobaczą otwartych drzwi paryskiego Wielkiego Szlema, ale dla innych kwalifikacje do Roland-Garros to okazja do zrobienia niespodzianki. Pierwszy to francuski. Zawodniczka nr 278 na świecie Margot Rouvroy zdominowała byłą kwalifikatorkę turnieju i byłą zwyciężczynię Australian Open Sofię Kenin dwoma setami (6-4, 6-3) podczas pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Jest jedną z sześciu z czternastu zawodniczek, które zakwalifikują się do następnej rundy.

22-letnia Francuzka wykorzystała niezdarność rywalki, popełniając w meczu 46 niewymuszonych błędów, wobec zaledwie 13 na poziomie francuskim. Margot Rouvroy była potężniejsza w serwisie i zaskakiwała dwuręcznym bekhendem, pokonując Kenina, który był tylko cieniem samej siebie. Ale biorąc pod uwagę rekordową liczbę graczy, osiągnięcie jest. W kolejnej rundzie Francuzka – która po raz pierwszy w karierze weźmie udział w eliminacjach do turnieju wielkoszlemowego – będzie musiała wyeliminować Irinę Szymanovich, 211. zawodniczkę świata.

Roland Garros

W poszukiwaniu cennego sezamu: kwalifikacje Let’s Go

dzień temu

Dotyczy to Pouille’a i Ferro

Na zakończenie tego dnia eliminacji Lucas Pouille, który spadł na 670. miejsce w światowym rankingu, nie odzyskał dawnej formy, ale w dwóch setach 7-5, 6-3 wyeliminował Czecha Tomasa Machaka (127. miejsce w ATP). Mocno atakujący Al-Shamali był najsilniejszy w dzikiej grze, a obaj gracze mieli po 25 punktów przerwania. Bowie uratował osiem z jedenastu meczów, z którymi miał do czynienia, kiedy przegrał połowę swoich meczów serwisowych.

Były dziesiąty zawodnik świata wypiera się złych wspomnień z Rolanda Garrosa 2022, kiedy to w pierwszej rundzie wielkiego stołu pokonał go inny czeski zawodnik Zdenek Kolar. Obecny na torze Challenger od tamtej pory Lucas Pouille odniósł zwycięstwo na torze ATP rok po swoim ostatnim sukcesie, w pierwszej rundzie Masters 1000 w Madrycie. W kolejnej rundzie zmierzy się z Tajwańczykiem Chun Hsien-Tsengiem, 215. zawodnikiem na świecie.

READ  Belgia zakwalifikowała się do losowania eliminacji Euro 2025

Przy stoliku kobiet Fiona Ferro ciepło wspomina Rolanda Garrosa, który był ostatnią Francuzką w sprincie w 2020 roku, docierając do 1/8 finału. W ostatnich miesiącach w trudnej sytuacji i spadła do 462 na świecie, rodowita Belgijka zdominowała Hiszpankę Jessicę Pozas Manero (173 w WTA) w trzech setach (6-3, 1-6, 6-1). Ostatecznie zaproszona Nina Radovanovic w trzech setach 1-6, 6-2, 7-5 pokonała swojego rodaka z Francji, a także dziką kartę Louisa Poissona.

Quacod pęka całkowicie

Był tak blisko dostrzeżenia czegoś więcej w tych kwalifikacjach, ale jego umysł pękł. Prowadzący 6:3, 5:0, Etienne Kouakoud z ATP 156 załamał się całkowicie i po dwóch godzinach przegrał 3:6, 7:6, 6:2 z Austriakiem Filipem Misulichem, 142. graczem na świecie. .

Jeśli chodzi o pozostałe trójki, dobry występ zanotował i dołożył Dan, pokonując Niemca Maximiliana Marterera w dwóch setach 6-4, 6-4, podczas gdy Sascha Guimard Weinberg (392 graczy na świecie) zaprezentował się przed Amerykaninem Denisem Kudlą, Nr 139 w ATP (6-4, 6-3).

Miedwiediew, podwójne trafienie: rozstawiony z 2. miejscem u Rolanda, zastępuje Djoko na słupku

Wczoraj o 17:48