Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Smartfony wciąż wprowadzają innowacje

Smartfony wciąż wprowadzają innowacje

  • Mobile World Congress odbył się w Barcelonie od 27 lutego do 2 marca.
  • Po tym, jak Samsung i Oppo zaprezentowali swoje smartfony premium, konkurenci z kolei szukali światła reflektorów.
  • Mocniejsze i wydajniejsze, lepsze w strzelaniu, a czasem trwalsze, ich innowacje miały o czym marzyć.

Chcesz kilka połączonych okularów (w Xiaomi, TCL, Oppo), składanych (w OnePlus) lub składanych (w Motoroli) ogłoszeniach, szybszych systemach ładowania (300 W w Xiaomi), Mobile World Congress dla salonu, który odbył się od 27 lutego do 2 marca w Barcelonie marzenia są sprzedawane fanom rozmów telefonicznych. Była taka potrzeba.

W czasie, gdy sektor jest na pół masztu, z globalną sprzedażą smartfony Spadek o 11,3% w zeszłym roku Według IDC, w tym roku na pierwszym miejscu znalazły się innowacje, które ponownie przyciągnęły oczekiwane 80 000 odwiedzających. Oprócz Samsunga i nowych Galaktyka S23lub Oppo i Uważaj na N2 Flipktóra przed pokazem zaprezentowała swoje najnowsze terminale, odsłoniła nowe smartfony. 20 minut Zauważyłem te, o których usłyszymy.

Le Challenger: Le Honor Magic 5 Pro

Niezrównany, z zaokrągloną masą tylnego obrazu doskonale zintegrowaną z jego skorupą, Magic 5 Pro odhonor Oczywiście chce konkurować z dużymi graczami. Z 6,8-calowym wyświetlaczem (120 Hz), z integracją procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (ref.!), z baterią o masie 5100 mAh z szybkim ładowaniem 66 W, z pojemnością 512 GB, urządzenie również w pełni gra na jakości obrazu dzięki trzem tylnym czujnikom o rozdzielczości 50 megapikseli. 1,199 euro.

Le Honor Magic 5 Pro, zsynchronizowany z Galaxy S23 Ultra de Samsung. – honor

Nasza opinia: Pod Androidem 13 ten smartfon jest obiecującą i niezawodną alternatywą dla Samsunga Galaxy S23 Ultra. Główny czujnik 50 MP bez wątpienia będzie miał trudności z konkurowaniem z czujnikiem 200 MP rywala, który jest lepszy w słabym świetle. Ale jego umiejętność robienia zdjęć jest prawdziwa i jest za to chwalony Le Labo DXOMARKktóry odnosi się do. Przede wszystkim powinien mieć wpływ na swoją pojemność. Przy takiej samej pamięci S23 Ultra kosztuje 400 euro więcej!

READ  Recenzja Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Atak na giganta

Fotograf: Xiaomi 13 Pro

Aby uwieść entuzjastów fotografii, Xiaomi 13 Pro Jest wyposażony w trzy czujniki 50 MP, w tym 1-calowy czujnik główny, zwieńczony optyką Leica. To daje mu dobrą bazę do zdjęć w słabym świetle i uchwycenia większej ilości szczegółów. the Zdjęcia osobiste Przy 32 megapikselach powinien spełnić swoje obietnice. Ze swojej strony wideo jest deklarowane w rozdzielczości do 8K przy 24 klatkach na sekundę (i w 4K przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę).

Dzięki rozdzielczości WQHD+ (3200 x 1440 pikseli, przy 120 Hz) 6,73-calowy wyświetlacz 13 Pro imponuje również rozdzielczością i kontrastem zbliżonym do siatkówki. Wreszcie Xiaomi zaskakuje szybkim ładowaniem 120 W (w zestawie ładowarka), które pozwala na pełne naładowanie baterii w około dwadzieścia minut. 1300 euro.

Xiaomi 13 Pro, wynik partnerstwa z producentem optyki Leica. – Xiaomi

Nasza opinia: Nasz pierwszy uchwyt świadczy o urządzeniu już utalentowanym w fotografii, ze szczególnie imponującym trybem portretowym i prawie nienagannym trybem nocnym. Jego ekran jest cudem, a 13 Pro ma certyfikat IP68. Nadal istnieje wysoka cena za smartfon Xiaomi, który będzie miał trudności ze znalezieniem miejsca w ulubionym korcie smartfonów premium firmy Samsung i Apple. niesamowite: l Brak przedsprzedaży Z tego smartfona przed 7 marca Xiaomi prezentuje 43-calowy telewizor (Xiaomi Telewizja P1Eo wartości 449 euro)!

the gracz : Koncepcja OnePlus 11

Oprócz oszałamiającego wyglądu, OnePlus 11 Concept chce wprowadzić innowacje dzięki systemowi chłodzenia cieczą o nazwie Active CryoFlux Actif. To by pozwoliło OnePlus Aby obniżyć temperaturę urządzenia nawet o 2,1 stopnia podczas sesji grania i 1,6 stopnia podczas ładowania. Może się to wydawać mało znaczące, ale producent zapewnia, że ​​doznania są tylko lepsze gryco skutkuje zwiększoną wydajnością. Nie podano daty wydania ani ceny.

Koncepcja chłodzenia cieczą OnePlus 11. -OnePlus

Nasza opinia: OnePlus jest przyzwyczajony do dobrze zorganizowanego udostępniania. Pochodzący z już wprowadzonego na rynek OnePlus 11, ten 6,7-calowy smartfon z tylną obudową z „hipnotycznym widokiem tuby” (sic!) nie jest wyjątkiem od reguły. Zaprezentowany wkrótce system zostanie uruchomiony chłodzenie wodne Na komputerach do gier wideo, które Xiaomi nazwało już w 2021 roku środkiem chłodzącym o nazwie Loop Liquid Cool w swoim MIX 4.

READ  Gdzie mogę znaleźć konsolę? żywy inwentarz

Trwałość: Nokia G22

Nokia wykorzystała MWC do wyróżnienia G22. Ten smartfon korzysta z partnerstwa ze społecznością zajmującą się naprawami naprawię to. Cel: dostarczenie instrukcji obsługi, narzędzi i części zamiennych, gdy tylko urządzenie pojawi się na rynku, aby jego właściciel mógł z łatwością naprawić G22. Ekran, port ładowania i baterię (5050 mAh) można łatwo wymienić krok po kroku. Na przykład Nokia twierdzi, że wymiana baterii w G22 zajmuje 5 minut, a wymiana ekranu zajmuje 30 minut. 179 EUR (64 Go) i 189 EUR (128 Go).

Nokia G22, smartfon do naprawy przez właściciela. Nokii

Nasza opinia: Idź śladami Vervon i jej nadające się do uratowania smartfony, Nokia i iFixit podpisują znakomitą inicjatywę. Szkoda, że ​​dotyczy to tylko modelu podstawowego (z 6,52-calowym wyświetlaczem LCD i głównym czujnikiem 50 MP), urządzenia, które z natury niekoniecznie jest częścią najbardziej odpornej na czas.

Seniorzy odpowiadają na apel

Kto nigdy nie widział, jak jego starsi ludzie zmagają się ze smartfonem? Dedykowany seniorom, którzy zmagają się z technologią, The Zeus 4GO Pro Od hiszpańskiej firmy SPC (sprzedawany za 159 euro) to uproszczony smartfon. Tak więc jego mały 5,5-calowy wyświetlacz HD+ (1400 x 720 pikseli) wyświetla tylko od czterech do sześciu ikon. Sześć głównych kontaktów można również zgrupować na tym samym ekranie wraz z ich obrazem. Praktyczny i uspokajający.

Pod Androidem 11 ten lekki (155g) smartfon jest szczególnie intuicyjny i konkuruje z popularnymi we Francji markami Doro. Oprócz tego, że jest łatwo dostępny, ma przycisk SOS z tyłu, który można aktywować, aby wysłać alert z geolokalizacją do trzech wstępnie wybranych kontaktów.