Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Smartfony wciąż wprowadzają innowacje

  • Mobile World Congress odbył się w Barcelonie od 27 lutego do 2 marca.
  • Po tym, jak Samsung i Oppo zaprezentowali swoje smartfony premium, konkurenci z kolei szukali światła reflektorów.
  • Mocniejsze i wydajniejsze, lepsze w strzelaniu, a czasem trwalsze, ich innowacje miały o czym marzyć.

Chcesz kilka połączonych okularów (w Xiaomi, TCL, Oppo), składanych (w OnePlus) lub składanych (w Motoroli) ogłoszeniach, szybszych systemach ładowania (300 W w Xiaomi), Mobile World Congress dla salonu, który odbył się od 27 lutego do 2 marca w Barcelonie marzenia są sprzedawane fanom rozmów telefonicznych. Była taka potrzeba.

W czasie, gdy sektor jest na pół masztu, z globalną sprzedażą smartfony Spadek o 11,3% w zeszłym roku Według IDC, w tym roku na pierwszym miejscu znalazły się innowacje, które ponownie przyciągnęły oczekiwane 80 000 odwiedzających. Oprócz Samsunga i nowych Galaktyka S23lub Oppo i Uważaj na N2 Flipktóra przed pokazem zaprezentowała swoje najnowsze terminale, odsłoniła nowe smartfony. 20 minut Zauważyłem te, o których usłyszymy.

Le Challenger: Le Honor Magic 5 Pro

Niezrównany, z zaokrągloną masą tylnego obrazu doskonale zintegrowaną z jego skorupą, Magic 5 Pro odhonor Oczywiście chce konkurować z dużymi graczami. Z 6,8-calowym wyświetlaczem (120 Hz), z integracją procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (ref.!), z baterią o masie 5100 mAh z szybkim ładowaniem 66 W, z pojemnością 512 GB, urządzenie również w pełni gra na jakości obrazu dzięki trzem tylnym czujnikom o rozdzielczości 50 megapikseli. 1,199 euro.

Le Honor Magic 5 Pro, zsynchronizowany z Galaxy S23 Ultra de Samsung. – honor

Nasza opinia: Pod Androidem 13 ten smartfon jest obiecującą i niezawodną alternatywą dla Samsunga Galaxy S23 Ultra. Główny czujnik 50 MP bez wątpienia będzie miał trudności z konkurowaniem z czujnikiem 200 MP rywala, który jest lepszy w słabym świetle. Ale jego umiejętność robienia zdjęć jest prawdziwa i jest za to chwalony Le Labo DXOMARKktóry odnosi się do. Przede wszystkim powinien mieć wpływ na swoją pojemność. Przy takiej samej pamięci S23 Ultra kosztuje 400 euro więcej!

Fotograf: Xiaomi 13 Pro

Aby uwieść entuzjastów fotografii, Xiaomi 13 Pro Jest wyposażony w trzy czujniki 50 MP, w tym 1-calowy czujnik główny, zwieńczony optyką Leica. To daje mu dobrą bazę do zdjęć w słabym świetle i uchwycenia większej ilości szczegółów. the Zdjęcia osobiste Przy 32 megapikselach powinien spełnić swoje obietnice. Ze swojej strony wideo jest deklarowane w rozdzielczości do 8K przy 24 klatkach na sekundę (i w 4K przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę).

Dzięki rozdzielczości WQHD+ (3200 x 1440 pikseli, przy 120 Hz) 6,73-calowy wyświetlacz 13 Pro imponuje również rozdzielczością i kontrastem zbliżonym do siatkówki. Wreszcie Xiaomi zaskakuje szybkim ładowaniem 120 W (w zestawie ładowarka), które pozwala na pełne naładowanie baterii w około dwadzieścia minut. 1300 euro.

Xiaomi 13 Pro, wynik partnerstwa z producentem optyki Leica. – Xiaomi

Nasza opinia: Nasz pierwszy uchwyt świadczy o urządzeniu już utalentowanym w fotografii, ze szczególnie imponującym trybem portretowym i prawie nienagannym trybem nocnym. Jego ekran jest cudem, a 13 Pro ma certyfikat IP68. Nadal istnieje wysoka cena za smartfon Xiaomi, który będzie miał trudności ze znalezieniem miejsca w ulubionym korcie smartfonów premium firmy Samsung i Apple. niesamowite: l Brak przedsprzedaży Z tego smartfona przed 7 marca Xiaomi prezentuje 43-calowy telewizor (Xiaomi Telewizja P1Eo wartości 449 euro)!

the gracz : Koncepcja OnePlus 11

Oprócz oszałamiającego wyglądu, OnePlus 11 Concept chce wprowadzić innowacje dzięki systemowi chłodzenia cieczą o nazwie Active CryoFlux Actif. To by pozwoliło OnePlus Aby obniżyć temperaturę urządzenia nawet o 2,1 stopnia podczas sesji grania i 1,6 stopnia podczas ładowania. Może się to wydawać mało znaczące, ale producent zapewnia, że ​​doznania są tylko lepsze gryco skutkuje zwiększoną wydajnością. Nie podano daty wydania ani ceny.

Koncepcja chłodzenia cieczą OnePlus 11. -OnePlus

Nasza opinia: OnePlus jest przyzwyczajony do dobrze zorganizowanego udostępniania. Pochodzący z już wprowadzonego na rynek OnePlus 11, ten 6,7-calowy smartfon z tylną obudową z „hipnotycznym widokiem tuby” (sic!) nie jest wyjątkiem od reguły. Zaprezentowany wkrótce system zostanie uruchomiony chłodzenie wodne Na komputerach do gier wideo, które Xiaomi nazwało już w 2021 roku środkiem chłodzącym o nazwie Loop Liquid Cool w swoim MIX 4.

Trwałość: Nokia G22

Nokia wykorzystała MWC do wyróżnienia G22. Ten smartfon korzysta z partnerstwa ze społecznością zajmującą się naprawami naprawię to. Cel: dostarczenie instrukcji obsługi, narzędzi i części zamiennych, gdy tylko urządzenie pojawi się na rynku, aby jego właściciel mógł z łatwością naprawić G22. Ekran, port ładowania i baterię (5050 mAh) można łatwo wymienić krok po kroku. Na przykład Nokia twierdzi, że wymiana baterii w G22 zajmuje 5 minut, a wymiana ekranu zajmuje 30 minut. 179 EUR (64 Go) i 189 EUR (128 Go).

Nokia G22, smartfon do naprawy przez właściciela. Nokii

Nasza opinia: Idź śladami Vervon i jej nadające się do uratowania smartfony, Nokia i iFixit podpisują znakomitą inicjatywę. Szkoda, że ​​dotyczy to tylko modelu podstawowego (z 6,52-calowym wyświetlaczem LCD i głównym czujnikiem 50 MP), urządzenia, które z natury niekoniecznie jest częścią najbardziej odpornej na czas.

Seniorzy odpowiadają na apel

Kto nigdy nie widział, jak jego starsi ludzie zmagają się ze smartfonem? Dedykowany seniorom, którzy zmagają się z technologią, The Zeus 4GO Pro Od hiszpańskiej firmy SPC (sprzedawany za 159 euro) to uproszczony smartfon. Tak więc jego mały 5,5-calowy wyświetlacz HD+ (1400 x 720 pikseli) wyświetla tylko od czterech do sześciu ikon. Sześć głównych kontaktów można również zgrupować na tym samym ekranie wraz z ich obrazem. Praktyczny i uspokajający.

Pod Androidem 11 ten lekki (155g) smartfon jest szczególnie intuicyjny i konkuruje z popularnymi we Francji markami Doro. Oprócz tego, że jest łatwo dostępny, ma przycisk SOS z tyłu, który można aktywować, aby wysłać alert z geolokalizacją do trzech wstępnie wybranych kontaktów.

READ  Te 10 ofert szokowych, z których możesz skorzystać we wtorek rano