Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śledź powrót Starlinera na Ziemię po krótkim pobycie w kosmosie

Kapsuła Boeinga Starliner przygotowuje się do powrotu na Ziemię. Slot zostanie zamknięty do wieczora 24 maja. Wrócimy następnego dnia.

Misja Starliner (test lotu orbitalnego-2) w pigułce

  • gdy ? 24-26 maja 2022 (czasu paryskiego);
  • gdzie ? w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w atmosferze, a następnie w Stanach Zjednoczonych;
  • co lub co? Starliner wraca na Ziemię po przebyciu w kosmosie.

Jaka misja czeka na kapsułę Starliner?

To wszystko, już czas wracać Kapsułka Starliner. ” Załoga na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przygotowuje się do odlotu Starlinera, którego lądowanie zaplanowano na środę 25 maja. ”, NASA powiedział W tweecie opublikowanym 24 maja. Oczekuje się, że powróci na Ziemię 26 maja (czasu paryskiego).

Zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od maja 20 Spędziła w kosmosie tylko pięć dni, na wysokości 400 km – spodziewano się, że pozostanie w kosmosie od pięciu do dziesięciu dni. Okres, w którym statek został dokładnie zbadany wewnątrz i na zewnątrz oraz poddany serii testów.

Kapsuła Starliner zadokowała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. // źródło : NASA

Starliner zrealizował kilka celów testów w locie na orbicie, w tym ustanowienie współwentylacji z iSS, ładowanie akumulatorów z zasilania stacji, weryfikację ścieżek telemetrycznych i przesyłanie plików. Boeing, producent Starlinera, mówi w: Raport z postępów opublikowany 23 maja.

Na zewnątrz znajduje się ramię przegubowe Canadaarm 2 (które działa jako mobilny system serwisowy) dla CSA Kto jest montowany do wglądu? Na zewnątrz pojazdu z kamerami. Wewnątrz to astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podjęli się tego zadania, umożliwiając przejście Przyjrzyj się bliżej wnętrzu kapsuły.

Jeśli chodzi o odlot, spodziewanych jest kilka kroków: po pierwsze, zamknięcie włazu w celu przygotowania separacji między Starlinerem a ISS. Potem manewry, aby uciec. Wreszcie powraca ta sama atmosfera. Pod koniec wyścigu kapsuła zakończy lot zawieszony na spadochronie. Kontakt z ziemią na amerykańskim Zachodzie zostałby złagodzony przez gigantyczne poduszki powietrzne.

Więcej

Misje kosmiczne 2022 // Źródło: Edycja Louise Audry / Numerama

Kiedy Starliner opuszcza Międzynarodową Stację Kosmiczną?

Właz ma zostać zamknięty 24 maja o 19:55 (czasu paryskiego). Samo dokowanie zaplanowano na 25 maja o godzinie 20:36. Manewry wyrzutu orbitalnego nastąpią 26 maja o godzinie 00:05. Kontakt naziemny ogłoszono o 00:49, w obrębie poligonu rakietowego White Sands, w obszarze służącym jako baza startowa (White Sands Space Harbor).

READ  ZDJĘCIA THOMAS BISKETT: Ten luksus podarowany przez astronautę z okazji 14 lipca

Gdzie widzisz powrót Starlinera w sieci?

Amerykańska Agencja Kosmiczna będzie transmitować główne etapy powrotu kapsuły Starliner w dniu Jego kanał na YouTube.

Zobacz świat zPróżnia