Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najwyższy Urząd ds. Zdrowia zaleca szczepienie kontaktów

Najwyższy Urząd ds. Zdrowia zaleca szczepienie kontaktów

Chociaż to Stany Zjednoczone przechodzą do szczepienia przypadków kontaktowych W walce z małpą ospą Francja może pójść w tym samym kierunku. W obliczu przypadków ospy małp, z których trzy zostały potwierdzone we Francji, High Health Authority (HAS) zaleciła we wtorek 24 maja szczepienie dorosłych, w tym pracowników służby zdrowia, którzy mieli ryzykowny kontakt z pacjentem.

Podczas gdy skażenie ludzi tym wirusem wzrasta w wielu krajach, szczególnie w Europie, niezwiązane z podróżą do Afryki, HAS zaleca strategię szczepień „reakcja”Po ekspozycji na potwierdzony przypadek „Kontakty osób dorosłych są zagrożone zachorowaniem na małpią ospę”. Obejmuje to pracowników służby zdrowia narażonych bez środków ochrony osobistej, zgodnie z informacją ogłoszoną publicznie.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Ospa małp: piętnaście potwierdzonych przypadków w Europie i Ameryce Północnej

Ta strategia „Wydaje się to właściwe, biorąc pod uwagę czasy inkubacji i strategię szczepień przyjętą w innych krajach europejskich”, pisze MA. Okres inkubacji ospy małp często wynosi 6-16 dni, co może wynosić od 5 do 21 dni.

Potrzeba bardziej kompleksowej odpowiedzi

To szczepienie powinno być wykonane szczepionką przeciwko ospie „od 3I Tylko pokolenie (biorąc pod uwagę jego tolerancję, lepsze niż 1. szczepionki).dr i 2I pokolenia i ich skuteczność)..

Szczepionki 1dr i 2I Pokolenia nie były wykorzystywane w populacji ogólnej od 1984 r., ze względu na wytępienie ospy prawdziwej. 3. szczepionkaI Generacja (żywa, niereplikująca szczepionka, tj. nie rozmnażająca się w ludzkim organizmie) Imvanex jest licencjonowany przez Bawarskie Laboratorium Skandynawskie w Europie od lipca 2013 r. i jest wskazany przeciwko ospie prawdziwej u dorosłych. Posiada również pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Jynneos w celu zapobiegania ospie i naczelnym.

HAS zaleca podanie tej szczepionki Najlepiej w ciągu czterech dni po ryzykownym kontakcie i maksymalnie czternaście dni później w schemacie z dwiema dawkami (lub trzema dawkami u osób z obniżoną odpornością), w odstępie 28 dni..

Przeczytaj także: Ospa małp: WHO uważa, że ​​jej rozprzestrzenianie się można „zatrzymać w krajach nieendemicznych”, zwłaszcza w Europie
READ  que faire quand la napięcie ne baisse pas

Te zalecenia są częścią bardziej globalnej odpowiedzi „W tym w szczególności dostarczanie terapii przeciwwirusowych, które nie zostały ocenione przez HAS, ale posiadają pozwolenie na dopuszczenie do obrotu”. na ospę małp, zwłaszcza dzieci, które nie są upoważnione do szczepienia.

Oprócz ulepszonych procedur identyfikacji przypadków oraz działań następczych i szczepień w określonych przypadkach, HAS ocenia, że: „W kontekście obecnej epidemii konieczne jest podjęcie środków zapobiegawczych i ochrony osobistej”.

Świat z AFP