Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaćmienie Księżyca zostało sfotografowane 100 milionów km od Ziemi

Zaćmienie Księżyca zostało sfotografowane 100 milionów km od Ziemi

Te zdjęcia pochodzą zCałkowite zaćmienie Księżyca 15-16 maja Ten ostatni jest bardzo imponujący: został uchwycony w kosmosie przez sondę LucyPokazują nam (przyspieszenie) i w bezprecedensowy sposób zniknięcie księżyc w czasie studiów. To, co jest naprawdę imponujące i niezwykłe, to fakt, że zarówno Ziemię, jak i Księżyc możemy podziwiać w momencie zdarzenia, kiedy to stopniowo zanika. Niespotykane pod tym kątem!

a Zaćmienie Księżyca Występuje, gdy ten ostatni jest wyrównany z podłożem i Słońcetak jak widzimy to na tych zdjęciach (wyglądają jak ilustracyjne miniaturki w podręcznikach lub książkach, z tym że są prawdziwe, a słońce jest poza zasięgiem wzroku!) i że nasz naturalny satelita przecina stożek Cień naszej planety. Księżyc stopniowo ciemnieje. Cudowny widok na Ziemi, który sonda kosmiczna mogła obserwować z odległości 100 milionów kilometrów! Ale tylko częściowo, mówi SwRI (południowo-zachodni instytut badawczy) który zaprojektował sondę, ponieważ operatorzy, obecnie zajęci kalibracją jej instrumentów, nie chcieli ryzykować przegrzania statku i dlatego zastosowali wysoką kamerę Precyzja Ciężarówka jest tylko na połowę zaćmienia.

Część Ziemi 21 października 2021 r. Lucy Obecnie płynie w kierunku Asteroidy trojańskie. Ale najpierw musisz wrócić do nas 16 października, aby skorzystać ze wsparciaasysta grawitacyjna Co przyspieszy jego podróż do ponad 500 milionów kilometrów.

READ  Leczniczy skarb oferowany przez pszczoły