Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sieć WOO dołącza do polskiego ekosystemu fintech

Sieć WOO dołącza do polskiego ekosystemu fintech

Klasa: Biznes, Nauka i Technologia, Kryptowaluty

Warszawa, Polska, 4 listopada 2022 /PRNewswire/ — Uznając rolę Polski w promowaniu innowacyjności aktywów cyfrowych w UE, WOONetwork dołączył do ekosystemu FinTechPoland, którego celem jest dzielenie się kluczowymi spostrzeżeniami rynkowymi dotyczącymi innowacyjnych, bezpiecznych i odpowiedzialnych kryptowalut.

Liczba posiadaczy portfeli kryptowalutowych w Polsce ostatnio rośnie, ponieważ wiele firm zaczęło akceptować kryptowaluty jako płatność. Ten kraj znajduje się w pierwszej dziesiątce krajówEuropa Na podstawie odsetka populacji z portfelami kryptowalut. Posiada je ponad milion osób, czyli 2,8% Polaków.

Tutejszy ekosystem bardzo aktywnie pomaga w rozwoju ekosystemu kryptowalut i ogólnie w sieci3, a my chcemy być częścią tych dyskusji, w tym promowania odpowiedzialnego fintechu, powiedział.JacktonWspółzałożyciel WOONetwork.

Ekosystem FintechPoland ma na celu zwiększenie konkurencyjności i globalizacji polskiego rynku innowacji finansowych poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, przygotowywanie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego oraz wspólne identyfikowanie barier i możliwości rozwoju. Inicjatywa ma na celu przyspieszenie tworzenia społeczności poprzez organizowanie spotkań, grup roboczych oraz wspólnie organizowanych seminariów i konferencji.

W ostatnim czasie rynek kryptowalut przeżywa bardzo dynamiczny wzrost. Firmy i instytucje finansowe na całym świecie są coraz bardziej zainteresowane tą klasą aktywów i możliwościami biznesowymi, jakie oferuje technologia blockchain. Jednocześnie Unia Europejska postanowiła zostać światowym pionierem w zakresie ram prawnych dla kryptowalut, tworząc rozporządzenie MiCA.

Dlatego kryptowaluty stają się integralną częścią globalnego sektora finansowego. Dlatego bardzo ważne jest, aby doświadczone firmy na rynku aktywów kryptograficznych, takie jak WOONetwork, wykazały swój wkład w nasz ekosystem. Ich doświadczenie będzie bardzo cenne dla stworzenia konkurencyjnego i innowacyjnego, ale bezpiecznego i odpowiedzialnego rynku kryptowalut w Polsce – wyjaśnił prezes Fintech Poland Pawełwidowski.

Jesteśmy bardzo podekscytowani istnieniem WOONetwork, ponieważ jej zespół pochodzi z różnych środowisk, a założyciele mają duże doświadczenie w finansach. Bardzo cenne jest łączenie się z innymi i omawianie wyzwań naszej społeczności fintech.

READ  Polska znajduje rakietę, a Putin (znowu) zbliża się do Erdogana.

FinTechPoland jest również członkiem-założycielem European Digital Finance Association (EDFA), niezależnej organizacji branżowej non-profit, składającej się z 15 europejskich ekosystemów, reprezentujących tysiące członków, współpracujących z decydentami w celu zapewnienia prosperującego jednolitego rynku. Konkurencyjność firm europejskich.

WOOX to platforma handlowa skierowana do profesjonalnych traderów, która oferuje w pełni konfigurowalne wolumeny i niskie lub zerowe opłaty transakcyjne, uzupełnione znaczną płynnością.Sieć WOO, który łączy handlowców, giełdy, firmy i platformy DeFi. Token WOO służy do obstawiania i obniżania opłat w produktach na platformach sieci CeFi i DeFi. Sieć WOO jest inkubowana przez Cronos Research, wielostrategiczną firmę handlową specjalizującą się w tworzeniu rynku, arbitrażu, CTA i handlu wysokiej częstotliwości (HFT), z dziennym wolumenem obrotu około 5-10 miliardów dolarów w globalnych transakcjach kryptowalutowych.

Treść niniejszego dokumentu nie stanowi rekomendacji strategii inwestycyjnych lub handlowych ani oferty, nagabywania lub rekomendacji jakiegokolwiek produktu lub usługi. Treść ta powinna być udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych. Każda osoba podejmująca lub modyfikująca decyzję inwestycyjną na podstawie tych treści ponosi własny zysk lub stratę.

Treść tego dokumentu została przetłumaczona na wiele języków i udostępniona na różnych platformach. W przypadku sprzeczności lub niespójności między różnymi publikacjami z powodu błędów w tłumaczeniu, pierwszeństwo ma wersja angielska na naszej oficjalnej stronie internetowej.

Zdjęcie –https://mma.prnewswire.com/media/1938155/FintechPoland_WOO_Network.jpg

Te informacje prasowe mogą Cię zainteresować

23:02

Hut 8 Mining Corp. (Hut8 lub Spółka), wiodący pionier w opartej na innowacjach wydobyciu zasobów cyfrowych i dostawca wysokowydajnej infrastruktury obliczeniowej w Ameryce Północnej,…

18:53

Uznając rolę Polski w promowaniu innowacji w aktywach cyfrowych w UE, WOONetwork dołączył do ekosystemu FinTechPoland, którego celem jest dzielenie się kluczowymi spostrzeżeniami na temat rynku.

17:34

Immucor, Inc. z TPG. Werfen ogłosił dziś, że zgodził się na przejęcie Immucor to prywatna firma o silnej globalnej obecności.

17:11

Urzędnicy z Kanadyjskiego Programu Pracy ds. Zatrudnienia i Rozwoju Społecznego przeprowadzą wirtualne spotkanie techniczne na temat zmian w kanadyjskim kodeksie pracy, aby zapewnić płatne zwolnienie chorobowe…

17:07

Na zakończenie pierwszego forum podatkowego Miasta Montreal i biorąc pod uwagę pracę dnia, Dominique Olivier, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ds. Finansów, Zasobów Ludzkich, Relacji…

16:30

Narodowy Bank Kanady (Bank) informuje w dniu dzisiejszym, że żadna z 16 000 000 aktualnie wyemitowanych akcji serii 38 nie zostanie zamieniona na akcje uprzywilejowane z dniem 15 listopada 2022 r.

Komunikat prasowy został wysłany 4 listopada 2022 roku o godzinie 18:53 i dystrybuowany przez: